fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

THREEMA JANKOVSKEJ: Bývalá štátna tajomníčka mala s Kočnerom komunikovať na dennej báze, TIETO správy vás šokujú!

Monika Jankovská, zdroj: Facebook A.H.

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská si zrejme myslela, že si po medializácii jej údajnej komunikácie vydýchne na dlhší čas a zatiaľ sa usadí naspäť na sude. Nestalo sa tak, práve naopak – dnes viaceré médiá zverejnili jej „údajnu“ komunikáciu s Marianom Kočnerom.

K téme Monika Jankovská čítajte viac:

MIMORIADNA SPRÁVA: Jankovská končí ako štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti

Rýchlo si pripomeňme, čo sa doteraz stalo:

Jankovská na tlačovke, kde oznámila svoj koniec vo funkcii štátnej tajomníčky, povedala, že Kočnera nepozná a ani s ním nekomunikovala.

Jankovská sa odvoláva na to, že s telefónom Mariana Kočnera mohol manipulovať podľa jej slov „elitný SIS-kár“ Peter Tóth, resp. niekto iný, komu ho mohol poskytnúť. Spochybnila tiež, že spomínaný mobil môže byť použitý ako dôkaz kvôli vyššie uvedeným jej podozreniam.

Jankovská vtedy avizovala, že sa vracia k jej predošlému povolaniu, teda sa stane opäť sudkyňou. To ale ešte netušila, že sa jej „údajná“ komunikácia dostane na povrch cez médiá.

PODCAST: Kauza Jankovská odchodom štátnej tajomníčky nekončí a ani príbeh Janíčka. Ako vznikla?

Nemá zmysel vás zaťažovať všetkými detailami, ktoré zverejnil napríklad Denník N. Vypichneme pre vás tie najdôležitejšie pasáže:

Hlavný dej zverejnenej komunikácie sa točí okolo kauzy zmenky, ktorú mala mať Jankovská komplet pod palcom.

„Z komunikácie je zrejmé, že Maruniaková nebola úplne stotožnená s tým, čo má urobiť, a mala aj strach, hoci podľa správ tiež zobrala za rozhodnutie peniaze. Jankovská a Kočner na ňu tlačili. Jankovská sa k nej správala, ako keby jej mala byť vďačná, že sa vôbec stala sudkyňou. „Včera sedela na káve a videla ťa v aute, tak sa skoro posrala, že či ju sleduješ,“ písala raz Kočnerovi o Maruniakovej,“ píše denník.

„„Nie som masový vrah, ale nemám k tomu ďaleko 😜😜😜,“ reagoval Kočner zhruba dva mesiace pred vraždou Jána Kuciaka. Vo vzájomnom ťažení na Markízu sa povzbudzovali aj na Silvestra. „Ideme na to v roku 2018👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊,“ napísala Kočnerovi Jankovská. „Priorita je Markíza a potom začneme stínať hlavy,“ odpovedal.“

„5. februára, tri dni pred prvým pojednávaním, nasledovali posledné pokyny. „NESMIE TO ODROČIŤ,“ písal Kočner. „Nie, lebo ju sama zaj…em 👊👊👊👊. Sľúbila to. Viackrát. Ja som z nej urobila to, čo je a prišiel čas splatiť dlh!!!!! Sľúbila to a sama dala návod a postup, ktorý si dodržal. Tak prišiel čas, aby teraz ona dodržala, čo sľúbila!” odpovedala Jankovská.“

„26. februára médiá zverejnili informáciu, že bol zavraždený Ján Kuciak a zomrela aj jeho priateľka Martina Kušnírová. Kočner sa večer pýtal Jankovskej: „Zuza ako?“ Štátna tajomníčka odpovedala, že dobre, aj keď je trochu vystrašená. „Tak nech robí, čo má. Lebo skončí ‚na Kuciaka’…😜😜😜,“ odpovedal Kočner.“

„„Kľud. Veď na tom robím jak hovädo. Veď vidíš. A po tom všetkom mám túto prij…ú televíziu osobitne v zuboch,“ upokojovala Kočnera štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti.“

Ako vidíte, je toho viac než dosť, a to sa týka len kauzy zmenky. O jej stretnutiach u advokáta Bžána vás budeme taktiež inforomovať.

NOVÉ KOČNEROVINY: Jankovská, Bödör, a dokonca aj Bugár! Ten však všetko zaprel

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info