fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„NÁSTROJE DEMOKRACIE“: Hongkonskí policajti zadržali brnenia, zbrane, ale aj materiál na výrobu benzínových bômb, ktoré vlastnili demonštranti (FOTO)

Hong Kong Police

Hongkonská polícia zadržala zbrane, brnenie, ale aj materiály, ktoré sa používajú na výrobu molotov koktailov. Tieto zadržané predmety patrili hongkonským demonštrantom, o ktorých sa tvrdí, že patria medzi radikálne skupiny, aj keď ich západné médiá vykreslujú ako „demokratov“.

Polícia sa v pondelok a utorok zamerala na 48 rôznych miest v celom meste, o ktorých sa domnievali, že sú spojené s násilnými demonštrantmi, ktorí už niekoľko mesiacov vedú pouličné bitky proti policajným silám.

Polícia zatkla 51 ľudí vrátane siedmich žien vo veku od 15 do 44 rokov, pričom ich obvinili z rôznych zločinov spojených s nepokojmi.

Hong Kong Police

Úrady zverejnili fotografie predmetov, ktoré polícia zadržala počas nájazdu. Medzi tieto predmety patrí niekoľko brnení, rôzne zbrane na blízko, ale aj chemikálie a sklenené fľaše, ktoré sa používajú pri výrobe benzínových bômb (molotov koktail) – zbraň, ktorú demonštranti bežne používajú, aby spôsobili chaos v Hongkongu.

Hong Kong Police
Hong Kong Police

Protivládne protesty v Hongkongu začali v marci, keď tisíce ľudí vbehlo do ulíc, aby protestovali proti zákonu o vydávaní ľudí do Číny, pričom obyvatelia to považovali za útok na autonómiu Hongkongu v rámci takzvaného usporiadania „jedna krajina, dva systémy“. Návrh zákona bol odvtedy zrušený, ale požiadavky demonštrantov aj naďalej rástli a ich prístup sa stal násilnejším.

STREĽBA VO FÍNSKU: Jeden mŕtvy a najmenej 10 zranených pri útoku na nákupné stredisko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info