fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Sulík predstavil kandidátku, tretie miesto stále ponecháva Kiššovej

Váčlav Mika a Richard Sulík, tasr

Predseda SaS Richard Sulík predstavil svoj návrh kandidátky strany do parlamentných volieb. Povedie ju Richard Sulík, číslom dva na jeho návrhu je Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Tretie miesto zatiaľ neobsadil, čaká na vyjadrenie Jany Kiššovej. Na kandidačnej listine sú aj viacerí poslanci Národnej rady SR a tiež exriaditeľ RTVS Václav Mika a šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

K téme SaS čítajte viac:

SULÍK TO STÁLE MÔŽE OTOČIŤ: Stačí mu jeden ťah a Demokratické jadro s ním bude musieť súhlasiť

„Kandidátku som tvoril tak, aby boli pri každom kandidátovi splnené dve podmienky: musí to byť človek, za ktorého dám ruku do ohňa ako líder kandidátky, a musí to byť človek, kandidát, ktorý prispeje k tomu, že poslanecký klub po voľbách bude stabilný,“ zdôraznil Sulík.

Dodal, že kandidátku budú ešte členovia strany schvaľovať na nominačnom kongrese. „Toto je najdemokratickejší možný spôsob, ako kandidátku schváliť,“ skonštatoval s tým, že to nie je prvýkrát. Poukázal tiež na to, že každý člen má právo predložiť návrh kandidátky.

DEMOKRATICKÉ JADRO SaS SPĽASLO: Niektorí ostali prekvapení, že pár z nich vyzval Sulík k odchodu zo strany

„Čakajú nás tie najdôležitejšie voľby,“ zdôraznila Ďuriš Nicholsonová s tým, že bude rešpektovať názor voličov. Ak sa jej podarí získať viac hlasov ako v predchádzajúcich parlamentných voľbách, bude to brať ako vyjadrenie názoru voličov a vráti sa z Európskeho parlamentu.

V súvislosti s tým, či budú na kandidátke aj členovia Demokratického jadra SaS ako Ľubomír Galko, Natália Blahová či Jozef Rajtár, opätovne zdôraznil potrebu stability poslaneckého klubu, ktorý vznikne po voľbách. Medzi 15 menami, ktoré Sulík v pondelok predstavil, nie sú.

AKTUALITA: Sulík nechce na kandidátke ľudí „okolo Jozefa Rajtára a Ľubomíra Galka“, v pondelok predstaví kandidátku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info