fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na niektorých úsekoch ciest Zemplína sa tvoria snehové jazyky a záveje

TASR

Košice 24. januára (TASR) – Na niektorých úsekoch ciest Košického kraja sa tvoria snehové jazyky a záveje. Ako pre TASR povedala technicko-prevádzková námestníčka riaditeľa Správy ciest Košického samosprávneho kraja Zuzana Fejesová, ide prevažne o okresy Trebišov a Michalovce.

„Od stredajšieho (23. 1.) večera, keď trochu nasnežilo, sa v okrese Trebišov začali tvoriť záveje a ráno, keď sa intenzívnejšie rozfúkalo, už aj v Michalovskom okrese. V ostatných okresoch Košického kraja sú bežné zimné podmienky. Horšie je to v úsekoch, ktoré sú pod úrovňou okolitého terénu,“ povedala s tým, že situácia nie je taká závažná ako v prvej polovici januára.

Všetky cesty v Košickom kraji sú aktuálne zjazdné. „Sú však aj také úseky, kde je na vozovke päťcentimetrová vrstva snehu, tie sú horšie prejazdné“, uviedla. Komplikácie môžu vodiči pociťovať napríklad v úsekoch Malý Horeš – Veľký Horeš – Veľký Kamenec,  Cejkov – Borša,  Novosad – Kysta – Veľaty – Michaľany, Novosad – Hraň – Brehov – Cejkov, Zemplínske Jastrabie – Cejkov – Novosad, Viničky – Ladmovce – Zemplín, Malý Horeš – Veľký Horeš – Veľký Kamenec, Hrušov – Boľ, Kravany – Stankovce, Bačkov – Albinov, Čerhov – Veľká Tŕňa, Veľká Tŕňa – Malá Tŕňa či v okolí obce Kucany.

„Od večera do rána očakávame sneženie. Keď vietor neustane, môže sa to zhoršiť, ale sme na to pripravení. Aktuálne sa venujeme odstraňovaniu snehu tak, aby sme ho v prípade ďalších snehových zrážok mali kde odtlačiť,“ vysvetlila.
V okolí Moldavy nad Bodvou, Rožňavy a Spišskej Novej Vsi podľa jej ďalších slov cestári vykonávajú preventívnu kontrolu úsekov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info