fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Indii zachránili tisícky ľudí uviaznutých na hranici s Čínou v prudkom snežení

TASR
SY 16 Braco - Poštár poèas silného sneženia v Bracu 16. januára 2018. Ve¾ké èasti severnej èasti Británie postihlo výdatné sneženie, ktoré by nasledujúcich dòoch mala vystrieda po¾adovica. FOTO TASR/AP A postman delivers mail in snowy conditions in Braco in Perthshire, Scotland, Tuesday Jan. 16, 2018. Many parts of the country are blanketed in a layer of snow Tuesday, as forecasters warn of plunging temperatures, with the Met Office issuing yellow warnings for snow and ice across much of Scotland and Northern Ireland. (Andrew Milligan/PA via AP)

Naí Dillí 29. decembra (TASR) – Indická armáda zachránila viac než 2500 ľudí – väčšinou domácich turistov -, ktorí zostali na indicko-čínskych hraniciach po silnom snežení odrezaní od sveta. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na indické oficiálne zdroje.

Civilisti uviazli na diaľnici neďaleko horského priesmyku Nathu La, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške približne 4500 metrov a tvorí prirodzenú hranicu medzi zväzovým štátom Sikkim na severovýchode Indie a Tibetskou autonómnou oblasťou v Číne.

Záchranná operácia bude pokračovať, až kým sa všetci turisti bezpečne nedostanú do sikkimského hlavného mesta Gángtók, upozorňuje DPA.

Mnohé časti Indie, najmä himalájske štáty Sikkim a Kašmír, zasiahlo v posledných dňoch chladné počasie s prudkým snežením. Meteorológovia predpovedajú silnú zimu v častiach severnej, strednej a východnej Indie aj pre obdobie budúceho týždňa.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info