„NEZĽAKOL SOM SA!“ Suja opísal telefonát, po ktorom vraj nasledovali ďalšie výhražné odkazy
Skutočný prípad: v hlavnej úlohe pracujúci Nepálci, neplatiaci podnikaví Ukrajinci a poškodení Slováci

Skutočný prípad: v hlavnej úlohe pracujúci Nepálci, neplatiaci podnikaví Ukrajinci a poškodení Slováci

Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Šimko podľa Fica v podstate zjednotil ľavicu a národný blok








Slovenka Nikola Čorbová ovládla extrémny Norseman v Nórsku. Po 12 hodinách boja získala titul majsterky sveta.



Peter Tóth upozorňuje na fakt, že médiá zbytočne a hlavne bezdôvodne lynčujú syna exministra Andreja Palka.
Vojna v Iráne podkopala kľúčové partnerstvá USA.
Vystúpenie na akciách organizovaných vládnymi rezortmi sa neodpúšťa. Pustia sa po oslavách SNP ľudia z kultúry a progresívnych médií aj do Nely Pociskovej? Pred útokmi a nenávistnými prejavmi varoval aj prezident priamo na oslavách SNP.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.
Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?

Nový dokument o Jeffreyho Epsteinovi prinesie výpovede obetí, jeho brata aj ľudí z politického sveta. Na HBO Max dorazí už v septembri.


Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk

Z domova
30. 7. 2026

Komentáre
31. 10. 2025

Video
6. 10. 2025

Komentáre
22. 9. 2025
Vraj "nie sú ľudia", tak na Slovensku pribúdajú desaťtisíce cudzincov. Naši prichádzajú o prácu i úhradu služieb pre cudzincov, varuje na sociálnej sieti rozhorčený exposlanec Suja (Republika) z vlastnej skúsenosti.
Nepálci sa stávajú novou národnosťou na Slovensku, pribúdajú ako zamestnanci hlavne v automobilkách, bývajú kdekade - aj v ubytovni známych Miroslava Suju. Problém nebol s nimi, ale s firmou, ktorá mala za ich zazmluvnené ubytovanie zaplatiť. Už mesiace však nezaplatila.
"Dnes som volal do firmy, ktorá sa predstavila mojim známym ako pracovná agentúra a už niekoľko mesiacov neplatí faktúry za Nepálcov, ktorí u nich bývajú," uviedol bývalý výsadkár Suja konfliktnú kauzu z prvej ruky.
Dlhodobo zazlieva vláde, že sem dovedie robotníkov z tretich krajín, ktorí berú Slovákom robotu. To nie je všetko: upozornil na pracovné agentúry, ktoré ničia malých živnostníkov, malé firmy tým, že mesiace neplatia tisíce eur, čo je aj tento prípad.
"Keď som zavolal riaditeľovi agentúry po vysvetlenie, tak po pár sekundách mi zložil. Hneď na to mi volal vo výhražnom tóne nejaký Ukrajinec, že ak chcem, že mi to príde vysvetliť - no nech sa páči," nezľakol sa exvojak. "Následne na to riaditeľ volal znova iným ľuďom, že mi to prídu vysvetliť - už v množnom čísle. Priatelia, tak vidíte, čo sa tu deje," odhaľuje republikán.
"Niekto sa ide vyhrážať len kvôli tomu, že zastanete si ľudí, ktorí ťažko žijú a pracujú tu na Slovensku a svojpomocne si zrekonstruovali takéto ubytovne," žasne Suja a pokračuje: "Keď som sa spýtal toho Ukrajince, že prečo neplatia, či nemajú peniaze, tak povedal, aby som to nenahrával a zložil." Pracovná agentúra následne volala majiteľom ubytovne a sľúbila, že do 2 dní tisíce eur uhradia.
Suja im dal šancu a v tejto chvíli nebude spomínať mená, ani konkrétne ukazovať celkom pekné oranžové logo. Z verejných zdrojov má v ruke farebný výpis: "Sú tu vypísaní všetci tí majitelia, je tu niekoľko Ukrajincov a je zaujímavé, že tu má nejaká pani seketárka na starosti práve Nepálcov, ktorí sú ubytovaní v tejto budove." Z údajov prezradil len koncovku 500 Ukrajincovho mobilu.
"Keď sa pýtam, prečo to robia, tak povedaj, že Slováci sú leniví. Budem citovať: že Slováci sú leniví, preto sem chodia robiť iní ľudia," žasne Suja, ktorý sám neváhal vystriedať mnohé profesie. "Ale nechcel mi odpovedať, že prečo neplatia faktúry, hoci ich hospodársky výsledok je nádherný," odhalil investigatívny Suja aj s tým, že firma už trikrát zmenila názov a v súčasnosti sídli samozrejme v Bratislave.
Takže ak sa nič nezmení, budúci týždeň povie presný názov agentúry, presne kto tam robí, telefónne čísla, a nielen na riaditeľa, ale aj na generálnu riaditeľku, ktorá nedvíha telefon, a na ďalších zamestáncov, ktorí, keď som zavolal, automaticky ten telefon zložili. Arogantného Ukrajinca sa Suja nebojí: "Uvidíme, ako to ďalej dopadne. Ak chce prísť do DEtvy, nech sa páči, alebo keď chcú prísť, nech sa páči," uzavrel exposlanec zo suverénnej Republiky.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.