HANBA NA STO ROKOV! Denník N opäť raz zabudol na nimi tak vyzdvihované overovanie faktov (VIDEO)
01 | 08 | 2026 I Eka Balašková

Médiá bývalého hlavného prúdu sa veľmi radi oháňajú tým, aké dôležité je overovanie faktov. Robert Bestro (Smer-SSD) z Ministerstva obrany konštatuje, že oni na to, čo sami vyzdvihujú, akosi „pozabudli“. Tentoraz ide o ostnatý drôt inštalovaný na niekoľkokrát medializovanom plote okolo zrenovovanej „Kukurice“.

Denník N kritizuje rezort, vraj je to necitlivé a pýta sa, koho sa boja. Pritom len pred nedávnom „sa obávali“ o to, ako bude Kukurica chránená proti dronom.  „Nedali si ani tú jednoduchú námahu zistiť si, ako to bolo riešené pred rekonštrukciou budovy, teda aj za vlád Matoviča, Hegera a za taktiež katastrofálnej, Ódorovej, skrytej vlády progresívneho Slovenska,“  baví sa Bestro. Otvoril si aplikáciu s históriou máp a zistil, že na tomto múre bol ostnatý drôt „odjakživa“

google mapy | Kukurica v priebehu rokov. Ostnatý drôt bol na múre v r. 2014, 2019, ale aj počas rokov 2021 a 2022

Problém pritom nevidí v múre, ale v nekritickom preberaní hoaxov. „Nemajú ani elementárne pochopenie logického faktu, že ministerstvo obrany a generálny štáb ozbrojených síl nie je mimovládkarska otvorená kancelária a potrebuje nejaký stupeň ochrany,“  uzavrel Bestro.

Hladovka a petícia - ďalšie kroky Máčovského proti veterným turbínam. Už v sobotu!
Akceleračné zóny pre výstavbu 270-metrových veterných megavrtúľ obchádzajú Slovensko. Po ministerských verejných prerokovaniach je na ťahu vláda. Jej hlasovanie 19. augusta chcú aktivisti usmerniť čo najmasovejšou petíciou a ich líder Daniel... Čítať ďalej
31 | 07 | 2026 | Vanda Rybanská

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku  politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️ 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok