Posunie sa kauza zmiznutého novinára Rýpala? Polícia zadržala muža
28 | 07 | 2026 I Vanda Rybanská

Takmer 20 rokov pátra rodina po zmiznutom investigatívnom novinárovi Pavlovi Rýpalovi (39). Obrovskú nádej jeho matky i sestry vzbudila vlani maďarská stopa. Telo sa však stále nenašlo. V pondelok elitní policajti v súvislosti s prípadom zadržali údajného spolupáchateľa, informuje Pluska.

Investigatívny novinár Pavol Rýpal z Rajca je nezvestný od 22. apríla 2008. Zúfalá rodina 10 rokov dúfala, že žije a vráti sa. V roku 2018, ale dostali informácie, že Pavol bol zavraždený. Po neúspešnom pátraní po jeho tele sa na jeseň 2025 objavila nová stopa v Maďarsku. Svedok bol prevezený na Slovensko, kde bol podľa rozhodnutia Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vo väzbe vypočúvaný. Následne boli prehľadávané ním označené oblasti pri obci Mužľa s bagrami. Bezúspešne.

Kosťov tip zadržaný

Policajti z Úradu boja proti organizovanej kriminalite  (ÚBOK - nástupca NAKA) mali zasahovať na Štefánikovej ulici v Štúrove. Zadržali Róberta Tótha prezývaného Čučo, ktorý má v Štúrove bývať.    

Práve jeho vlani označil mafián Norbert Kosťov za jedného z mužov, ktorí sa mali podieľať na únose a vražde novinára Rýpala. Kosťov, ktorý si v Maďarsku odpykáva doživotný trest za brutálnu dvojnásobnú vraždu, tvrdí, že Rýpala v roku 2008 násilím naložili do auta, zaškrtili a pochovali v Čenkovskom lese pri obci Mužľa. 

Manévre polície pri Štúrove: Nájdu po 17 rokoch hrob investigatívneho novinára Pavla Rýpala?
Investigatívny novinár Pavol Rýpal (39) z Rajca je nezvestný od 22. apríla 2008. Zúfalá rodina 10 rokov dúfala, že žije a vráti sa. V roku 2018, ale dostali informácie, že Pavol bol zavraždený. Po neúspešnom pátraní po jeho tele sa objavila nová... Čítať ďalej
24 | 09 | 2025 | Vanda Rybanská

Róbert Tóth však Kosťovovu verziu dlhodobo odmieta. Tvrdí, že v čase zmiznutia novinára sa v Štúrove vôbec nenachádzal, ale bol v Budapešti. Zároveň tvrdí, že o celej veci už v minulosti hovoril s policajtmi, pretože sa mu údajne niekto skutkom chválil.

10-tisíc korún za život

Kosťov vo svojej výpovedi uviedol, že vražda mala byť vykonaná ako služba pre obávaného mafiánskeho bossa Lajosa Sátora. Za likvidáciu novinára mali páchatelia dostať odmenu vo výške 10-tisíc slovenských korún.

Redakcia požiadala o stanovisko aj samotného Tótha. Telefón síce niekto zdvihol, no hovor okamžite ukončil.

Polícia je tradične zdržanlivá, potvrdila iba to, že prípad rieši vyšetrovateľ protizločineckej jednotky ÚBOK. „Vzhľadom na aktuálne štádium konania a potrebu zachovať účel vykonávaných procesných úkonov nateraz nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedlo Policajné prezídium. 

Ranný zásah elitnej jednotky: Známe meno skončilo v putách, polícia mlčí o detailoch
Príslušníci protizločineckej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru vykonali v pondelok 27. júla akciu s krycím názvom Nemezis. Ako v tejto súvislosti polícia informovala na sociálnej sieti, vyšetrovateľ... Čítať ďalej
28 | 07 | 2026 | Gabriela Fedičová

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok