Na to, aby sa stalo nešťastie naozaj netreba veľa času. V suchom rozpukanej krajine pri Komárne stačilo pár iskier v tesnom susedstve zrevitalizovanej skládky nie len komunálneho odpadu. Podľa reportáže TV JOJ sa požiar rozšíril na plochu 10 hektárov po tom, čo si deti z neďalekej nízkoštandardnej bytovky chceli opiecť kukuricu.
„Jednotka bola privolaná k požiaru suchého porastu a smetí. Požiar sa kvôli vetru šíril veľmi rýchlo,“ informuje veliteľ zásahu, Attila Tóth s tým, že požiar ohrozoval miestnu chatovú oblasť.
V lokalite, kde je aj zrekultivovaná bývalá skládka komunálneho, technického, ale aj zdravotníckeho odpadu, zasahovalo 23 príslušníkov komárňanského hasičského a záchranného zboru. Pomáhalo im pri tom sedem kusov techniky.
Oheň vznikol po tom, ako si deti z neďalekej nízkoštandardnej bytovky chceli opiecť kukuricu zo susedného poľa. „Nevinná“ opekačka sa cez suchý porast rozšírila na plochu 500x200 metrov, teda zhruba 10 hektárov. Hasiči ho dostali pod kontrolu po niekoľkých hodinách intenzívneho hasenia.
V takýchto suchých a horúcich dňoch je na väčšine územia hasičským zborom práve kvôli hrozbe podobných udalostí vyhlásený zákaz manipulácie s ohňom.
Milí čitatelia,
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️