Príde prudká zmena! Zasiahne nás ochladenie, hrozia búrky
25 | 05 | 2026 I Diana Zaťková

Slovensko aktuálne zažíva horúčavy, ktoré vyvrcholia už v stredu 27. mája. Teploty môžu vystúpiť až na +33 °C, no následne príde výrazné ochladenie. Studený front zníži denné teploty aj o desať stupňov a podľa najnovších predpovedí môže priniesť aj búrky, informuje portál Zoznam.sk.

Nad Slovensko aktuálne prúdi veľmi teplý vzduch z juhozápadnej Európy. Počasie ovplyvňuje vlna horúčav, ktorá v uplynulých dňoch zasiahla veľkú časť kontinentu. Na Pyrenejskom polostrove teploty vystúpili až na +35 °C a teplý vzduch sa následne rozšíril aj nad západnú Európu.

Najbližšie dni prinesú ďalšie otepľovanie. Na juhu a západe Slovenska môžu teploty prekročiť hranicu +30 °C, pričom vrchol horúčav meteorológovia očakávajú v stredu. Pred príchodom studeného frontu môže byť až +32 až +33 °C.

Príde ochladenie, búrky

Ako informuje iMeteo.sk, zmena príde v stredu, keď začne od severu postupovať cez Slovensko studený front. Už vo štvrtok sa denné maximá výrazne prepadnú a pohybovať sa budú len od +16 do +24 °C.

Najnovšie výstupy numerických modelov zároveň naznačujú, že front nemusí priniesť len ochladenie.  „Isté je ochladenie, no posledné výstupy numerických modelov naznačujú, že niektoré oblasti Slovenska sa môžu dočkať aj búrok. Najvyššia pravdepodobnosť výskytu búrok je aktuálne v stredu popoludní na severe Slovenska,“ píše portál.

Odborníci zatiaľ neočakávajú výrazne nebezpečné búrky. Priniesť by mali najmä intenzívnejšie zrážky. Front však bude postupovať pomerne rýchlo, preto nemusí byť zrážkovo výrazný.

Ešte v predchádzajúcich predpovediach to pritom vyzeralo, že ochladenie bude takmer bez zrážok. Aktuálne modely však predpoveď menia, preto bude dôležité sledovať jej ďalšie spresňovanie predpovede počas začiatku týždňa.

Predpoveď počasia podľa SHMÚ na 7 dní:

počasie 7 dní predpoveď SHMÚ

Zdroj: SHMÚ

Horor v Turčianskych Tepliciach! Syn dobodal svoju matku
Dramatický začiatok týždňa! Turčianskymi Teplicami otriasol hneď v úvode týždňa brutálny násilný čin, informuje portál TV Markíza tvnoviny.sk. V rodinnom dome v Turčianskych Tepliciach mal 37-ročný muž zaútočiť nožom na svoju 66-ročnú matku. Podľa... Čítať ďalej
25 | 05 | 2026 | Diana Zaťková

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok