Letecká spoločnosť Qantas zaplatí 105 miliónov austrálskych dolárov za zrušené lety počas pandémie Covid-19
13 | 03 | 2026 I Ivan Mihale/SITA

Austrálska letecká spoločnosť Qantas Airways zaplatí 105 miliónov austrálskych dolárov (približne 64,9 milióna eur) na urovnanie hromadnej žaloby, podľa ktorej zavádzala zákazníkov a nevrátila peniaze za letenky na lety zrušené počas pandémie Covid-19.

Hromadná žaloba v mene austrálskych cestujúcich sa týkala medzinárodných aj vnútroštátnych letov, ktoré spoločnosť Qantas zrušila v rokoch 2020 až 2022. Spoločnosť Qantas poskytla namiesto vrátenia peňazí kredity na budúce lety.

„Podľa podmienok dohody o urovnaní sa spoločnosť Qantas zaviazala zaplatiť 105 miliónov austrálskych dolárov bez priznania zodpovednosti,“ uviedla v piatok letecká spoločnosť.

Právnická firma Echo Law, ktorá podala hromadnú žalobu, tvrdí, že Qantas „nezákonne profitoval na úkor zákazníkov tým, že celé roky zadržiaval značnú sumu peňazí, ktorú mal zákazníkom vrátiť“. Súd v najbližších týždňoch poskytne podrobnosti o tom, ako môžu zákazníci požiadať o vrátenie peňazí, dodala.

„Sledujte, čo sa stane“: Trump vydal novú hrozbu Iránu
Donald Trump naznačil možnosť ďalších amerických útokov proti Iránu a vyslal varovanie, aby svet „sledoval, čo sa stane s týmito pomätenými odpadlíkmi“. Trump opakovane tvrdí, že Spojené štáty vojnu vyhrávajú a že iránske vojenské kapacity sa od... Čítať ďalej
13 | 03 | 2026 | Ivan Mihale

Milí čitatelia,
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok