Liška pozná recept na Američanov. Pokúsime sa ich rozhodiť tak, aby im hra nechutila, prezradil
20 | 02 | 2026 I Ivan Mihale/SITA

Slovenský hokejista Adam Liška je jedným z trojice vo výbere Vladimíra Országha, ktorý hrá v ruskej KHL. V štyroch zápasoch na zimných olympijských hrách v Taliansku nazbieral dva body za asistencie. Okrem neho v nadnárodnej súťaži pôsobia aj útočník Adam Ružička (2+2) a obranca Martin Gernát (1+3). Výkonmi si teda miesto v reprezentácii zaslúžili a zastali.

Prvý menovaný hokejista pre portál sportweb.pravda.sk priznal, že zahrať si na ZOH je "parádna skúsenosť na veľkom turnaji s najlepšími hráčmi". "Som šťastný, že sa nám takto darí. Hráme tímovo a ukazujeme dobrý hokej."

To, že je Slovensko v semifinále podujatia takéhoto rangu a s hráčmi NHL, je pre neho cťou - je tomu tak vždy, keď si oblečie národný dres. "Je skvelé, že sme sa prebojovali do najlepšej štvorky. Keď už sme takto ďaleko, treba to dotiahnuť," uviedol Liška s tým, že kľúčom je kolektívny výkon. "Ostatné tímy majú veľmi zručných, technických hráčov. Naša výhoda je to, že hráme jeden za druhého, držíme spolu a plníme si tímové úlohy. Niekto ich má ofenzívnejšie, iný defenzívnejšie."

V Severstali Čeperovec má inú úlohu než v reprezentácii. Za Slovensko má viac defenzívnejšie povinnosti, hrá oslabovky, s čím počítal. Jeho kluboví spoluhráči sledujú dianie na ZOH. "Ak teda stíhajú, pretože KHL nemá počas olympijských hier prestávku a niektoré stretnutia v lige a na olympiáde sa prekrývajú. Podporujú ma a držia mi palce," priznal 26-ročný útočník a uviedol, že takisto aj on sleduje, ako sa darí im.

Má aj recept na to, ako zdolať Spojené štáty americké. "Budeme musieť byť kompaktní v obrane, treba byť silní okolo bránky, pretože zámorskí hráči sú tradične dobrí v tomto priestore. Pokúsime sa ich rozhodiť tak, aby im hra nechutila. Aj na to máme v tíme vhodné typy," avizoval Liška.

Slováci počas jednotlivých duelov nevnímajú, že proti nim stoja hviezdy NHL, pretože sa sústredia na vlastný výkon. "Zároveň platí, že rešpektujeme silu súpera. Pre nás všetkých to bude hokejový sviatok. Semifinále na olympiáde sa nehrá každý deň, navyše proti takému kvalitnému súperovi," doplnil s tým, že treba hrať zodpovedne, ale aj si to užiť a odovzdať maximum. Ak sa to podarí, môžu si vybojovať finále na olympijskom turnaji, čo by bolo historickým maximom v ére samostatnosti Slovenska.

Slováci môžu písať históriu. Partia drží pokope, kolektív dokáže zdolať aj veľkých favoritov
Celé Slovensko je na nohách. Dôvod je prostý - hokejoví reprezentanti sú na olympijskom turnaji plnom hviezd NHL v semifinále. Po štyroch rokoch si opäť zahrajú o cenné kovy. Slováci boli vo štvrťfinále talianskeho turnaja jemným papierovým... Čítať ďalej
20 | 02 | 2026 | Ivan Mihale/SITA

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok