Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Robert F. Kennedy roky bojoval na čele amerického združenia Obrana zdravia detí (CHD) proti nebezpečenstvám očkovania, obezity, vysokospracovaných potravín i nemorálnostiam farmafiriem. Za rok, odkedy nastúpil do vlády nového prezidenta Donalda Trumpa, už mnohé zmenil, ale jeho boj proti mRNA vakcínami sa nemení a postúpil ďalším víťazstvom, informuje portál Fox26News.
Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb (HHS) pod vedením Roberta F. Kennedyho ml. (RFK) už vystúpilo z WHO, zastavilo vládne financovanie vývoja mRNA "vakcín" vo výške približne 500 miliónov dolárov. Vláda tiež stiahla peniaze pre Modernu, s ktorými chcela pokračovať v testovaní mRNA vakcíny určenej na ochranu ľudí pred vtáčou chrípkou .
Kennedy, ktorý tiež vlani zreformoval Národný poradný panel pre očkovanie (CDC) a odrádzal zdravé deti a tehotné ženy od očkovania proti COVID-19 , kritizoval vakcíny založené na technológii mRNA, keď verejne oznámil zrušenie financovania výskumu. Kennedy v tom čase povedal, že riziká prevažujú nad výhodami mRNA vakcín: 
"Preskúmali sme vedecké poznatky, vypočuli si odborníkov a konali. BARDA ukončuje investície do vývoja 22 mRNA vakcín, pretože údaje ukazujú, že tieto vakcíny účinne nechránia pred infekciami horných dýchacích ciest, ako je COVID a chrípka. Toto financovanie presúvame na bezpečnejšie a širšie platformy vakcín, ktoré zostávajú účinné aj v prípade mutácie vírusov," zhrnul na Muskovej sociálnej sieti X. „Aby sme nahradili problematické programy mRNA, uprednostňujeme vývoj bezpečnejších a širších vakcinačných stratégií, ako sú vakcíny s celými vírusmi, a nových platforiem, ktoré sa nezrútia, keď vírusy zmutujú,“ povedal Kennedy vo videu minulé leto. „Dovoľte mi byť úplne jasný, HHS podporuje bezpečné a účinné vakcíny pre každého Američana, ktorý ich chce. Preto prekonávame obmedzenia mRNA pre respiračné vírusy a investujeme do lepších riešení,“ ubezpečil.
STOP mRNA proti chrípke
V novom roku ministerstvo RFK pevne pokračuje vo svojej línii: Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) odmietol preskúmať žiadosť spoločnosti Moderna o schválenie "vakcíny" proti chrípke na báze mRNA. Tento najnovší krok Trumpovej administratívy by mohol spomaliť používanie technológie, ktorá bola kľúčová pre rýchly vývoj vakcín proti COVID-19 počas pandémie, panikária americké média a farmafirmy.
Spoločnosť Moderna uviedla, že žiada o stretnutie s FDA po tom, čo dostala list o „odmietnutí prijatia žiadosti“, čo znamená, že FDA nebude skúmať pokročilé štádiá klinických skúšok spoločnosti. Preskúmanie by bolo ďalším krokom v snahe spoločnosti Moderna získať schválenie licencie na vakcínu. Spoločnosti Moderna a Pfizer-BioNTech už vyrábajú "vakcíny" proti COVID-19 na báze mRNA, ale na trhu nie je žiadna licencovaná vakcína proti chrípke s mRNA. Pravdou je, že aj tie proti COVIDU zrejme v najbližších týždňoch o licenciu prídu - tiež vďaka RFK: https://www.hlavnydennik.sk/2025/12/11/kennedyovci-ziadaju-zrusit-vsetky-licencie-pre-mrna-vakciny-proti-covid-19-ziskali-ich-neopravnene
Hovorca HHS Andrew Nixon pre The National News Desk uviedol, že FDA zamietla žiadosť spoločnosti Moderna z dôvodu, že výrobca „odmietol dodržiavať veľmi jasné usmernenia FDA z roku 2024 a testovať svoj produkt v klinickej štúdii s vakcínou proti chrípke odporúčanou CDC s cieľom porovnať bezpečnosť a účinnosť“. Naopak, spoločnosť Moderna vystavila účastníkov štúdie vo veku 65 a viac rokov zvýšenému riziku závažného ochorenia tým, že im poskytla „nedostatočnú starostlivosť“ v rozpore s odporúčaniami vedcov z FDA, uviedol Nixon.
V reakcii Stéphane Bancel, generálny riaditeľ spoločnosti Moderna, v tlačovej správe uviedol , že rozhodnutie FDA „neprispieva k nášmu spoločnému cieľu posilniť vedúce postavenie Ameriky vo vývoji inovatívnych liekov,“ čo môže vyvolať pocit, že pre farmafirmu je dôležitejšia štátna prestíž vo virtuálnom svetovom preteku pred zdravím nielen testovacej skupiny, ale i koncových pacientov.
Dr. Seth Berkley , hlavný poradca Pandemického centra Brownovej univerzity, sklamane uviedol, že list o „odmietnutí podania“ je od FDA pomerne nezvyčajný a toto „znepokojujúce“ odmietnutie zo strany FDA by mohlo ďalej brzdiť výskum vakcín vrátane štúdií mRNA. Presne to zrejme bolo cieľom RFK a FDA, keď žiadosť o licenciu mRNA preparátov ani neprijali na ďalšie posudzovanie. Je zjavné, že farmafirmy nebudú investovať desiatky miliónov dolárov do výskumu, ak hrozí, že licencia a teda i výroba budú zablokované, keď príde čas na posúdenie FDA, povedal Berkley. „Je to ideológia, nie veda, ktorá to robí,“ pozoruhodne zaútočil poradca Pandemického centra a to nie je všetko. https://www.hlavnydennik.sk/2025/12/05/mudr-lakota-okamzite-zastavte-ockovanie-nasich-deti-mrna-preparatmi-nie-su-mysi
Berkley tiež uviedol, že mRNA vakcína proti chrípke by teoreticky mohla byť citlivejšia na dominantný kmeň vírusu vďaka rýchlosti, akou sa dá vyvinúť, v porovnaní s tradičnými vakcínami proti chrípke. Pritom verejne potvrdil, že počas pandémie sa použila technológia mRNA na to, aby sa vakcína proti COVID-19 dostala k verejnosti za približne 11 mesiacov, zatiaľ čo najrýchlejší vývoj akejkoľvek vakcíny predtým trval 4 roky! A nezabudol ani dodať, že mRNA nemusí byť vždy najlepším prístupom pre každú potrebu verejného zdravia, ale je presvedčený, že mRNA vakcíny sú bezpečné a účinné. A je vážny problém, keď rovnako ako SAV na Slovensku ani po 5 rokoch zjavne NEMÁ dôkazy o bezpečnosti a účinnosti mRNA vakcín, a je preto odkázaný len na vlastné presvedčenie! „Je to ideológia, nie veda," platí teda naňho samého.
️
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

Azúrová voda, skalné steny a tajomná „veľryba“. Skrytý klenot Slovenska láka čoraz viac turistov aj cudzincov.



Ruskí hokejisti sa vracajú na veľký turnaj. IIHF ich stále nechce, FISU ich však pustila. V Číne môžu naraziť aj na Slovensko.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...

Odišla žena, ktorá očarila generácie
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk








Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.
Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.
Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!


Komentáre
31. 10. 2025