Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Vláda schválila transformáciu Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici na univerzitnú. Robert Fico avizuje aj vznik plnohodnotnej lekárskej fakulty.


Otec sa za neho zaručil
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!

Tieto firmy boli v roku 2025 na nezastavenie
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.
Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.


Komentáre
31. 10. 2025
Štátny tajomník ministerstva vnútra Michal Kaliňák (Hlas-SD) navštívil Giraltovce, kde otvorili už druhé Centrum zdieľaných služieb v okrese Svidník. Práve tu je podľa neho ukážka ako má vyzerať budúcnosť služieb samospráv.
V okrese Svidník sa už všetky samosprávy dokázali spojiť do dvoch Centier zdieľaných služieb. “Sú tu služby, ktoré žiadajú a potrebujú mestá a obce. Je tu kvalitný servis. Sú tu odborníci, ktorí poskytujú svoje služby pre všetky obce a mestá v tomto celom okrese,” uviedol Kaliňák, pre ktoréhoide o výrazný krok k systematickej podpore medziobecnej spolupráce.
Je to podľa neho veľmi dobrý signál do iných regiónov. “Je to signál aj k tým, ktorí ešte v tejto chvíli iba zvažujú to, aby sa spojili pre spoločný výkon agendy,” doplnil štátny tajomník rezortu vnútra, ktorý poďakoval primátorovi Giraltoviec Pavlovi Tchuríkovi, ktorý za projektom centier v meste stojí.
“Silné argumenty potvrdili, že sa oplatí ísť do projektov, ktoré sú udržateľné, ktoré sú užitočné. A Giraltovce sú tak nie iba strechou pre odbornosť, ale prirodzeným miestom, kde pôjdu aj ľudia z iných samospráv, iných starostovia, preto, lebo tu vedia, že o nich dobre postarané vďaka kvalitným odborníkom, vďaka kvalitnej agende,” vyhlásil Kaliňák o Centre zdieľaných služieb.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 5 min
pred 10 min

pred 47 min