Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Para varuje Šlosera: Nešírte bludy, môže sa vám ozvať advokát Tibora Gašpara



Ruská gymnastka Angelina Melnikovová vyhrala v Záhrebe európsky viacboj. Pri triumfe však chýbala ruská vlajka aj hymna.
Fejtón píše Hlas ľudu Hlavného denníka

Mesiac čaká veľké zatmenie. Slováci si musia privstať. Rozhodovať však bude to, kde sa práve budete nachádzať.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Sociálnodemokratický český politik Jiří Paroubek analyzuje aktuálnu situáciu, v akej sa nachádza Ukrajina.
Predseda vlády SR Robert Fico mi telefonoval a dôrazne ma informoval, že za moje včerajšie vyjadrenia vo vysielaní TA3 proti mne podnikne právne kroky. Popoludní zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom žiadal právne kroky voči mojej osobe od spoločnosti ČEZ, JAVYS a ministerky hospodárstva, píše politický analytik Eduard Chmelár v reakcii na sociálnej sieti, ktorú prinášame v plnom znení.
Bývalý minister školstva podrobil analýze článok Denníka N. Výsledkom sú vymyslené fakty.
Obyčajný vysávač pozná náš dom lepšie ako my sami...
Socializmus veľmi hodnotiť nemôžem - keď sa cez námestia prehnala Nežná, začala som chodiť na strednú školu. Jedna vec ma však prekvapuje.


Komentáre
31. 10. 2025
Spoločnosť Grand Power je ako jediná zo slovenských firiem schopná prezbrojiť armádu. Uviedol to minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) na koncoročnej tlačovej besede. Ako minister zdôraznil, pre tento rok bol v centre pozornosti profesionálny vojak. Jedna z vecí, ktorá podľa jeho slov bola pre vojakov demotivujúca bola práve výstroj. Pripomenul, že vojaci doposiaľ strieľali zo samopalov vzor 58. Ide o zbrane, ktoré dnes už majú viac ako 50 rokov. Dlhodobou prioritou tak je obstaranie ručných zbraní pre vojakov. Minister si súčasne v zmysle podpory domáceho zbrojárskeho priemyslu predsavzal, že armádu bude prezbrojovať slovenská firma. Ak si Slovensko bude vyrábať vlastné zbrane, plynie z toho podľa ministra viacero výhod, ako napríklad rýchle dodávky, rýchla dostupnosť súčiastok a tiež príspevok do slovenského HDP. Obzvlášť flexibilné riešenie je to podľa neho v prípade, že by nastal krízový stav.
Ak ide o útočné pušky a prezbrojenie armády, minister pripomenul, že Útvar hodnoty za peniaze počas bývalej vlády stanovil, že cena za celkový nákup útočných pušiek je viac ako 160 miliónov eur. „Nám sa podarilo túto cenu drasticky znížiť,“ zdôraznil Kaliňák s tým, že sa rezortu podarilo pre vojakov vyjednať mimoriadne lacné a kvalitné zbrane slovenskej výroby, pričom ráta vo výsledku s polovičnou sumou oproti tej plánovanej. Minister spresnil, že štúdia uskutočniteľnosti rátala s vyše 21-tisíc útočných pušiek, pričom cena za kus mala byť takmer 7 700 eur. Rezort obrany vyjednal viac ako 26-tisíc pušiek s tým, že cena za kus je 2 354 eur. Cena je už podľa slov ministra aj so základným vybavením. Holá zbraň bez príslušenstva vychádza na 1 190 eur. Súčasne ministerstvo neobstará iba plánované útočné pušky ale navyše aj o pištole, cvičné zbrane a ostreľovacie pušky.
Aby sa dodržal záväzok podpory domáceho zbrojárskeho priemyslu, armádu prezbrojí spoločnosť Grand Power, ktorá je podľa slov ministra jediná, ktorá je schopná zbrane vyrobiť v požadovanom množstve. Uviedol, že firma za posledných 20 rokov vyrástla na veľkú, stabilnú a spoľahlivú spoločnosť. „Dokáže zabezpečiť všetky náhradné diely, plnohodnotný servis a zároveň ďalší vývoj zbraní na základe ďalších pripomienok od profesionálnych vojakov, ktoré vyplynú z ich používania,“ doplnil Kaliňák. Zdôraznil, že Slovensko tak nielen investuje do vlastného obranného priemyslu, ale aj zásadne šetrí zdroje. „Nielenže sme znížili cenu o polovicu ale nakúpili sme ďaleko viacej,“ dodal minister. Súčasne spresnil, že vojaci dostanú nové zbrane v priebehu rokov 2026 a 2027, pričom v roku 2028 už prídu len zbrane do zásoby pre prípad krízových situácií.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.