Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Para varuje Šlosera: Nešírte bludy, môže sa vám ozvať advokát Tibora Gašpara



Ruská gymnastka Angelina Melnikovová vyhrala v Záhrebe európsky viacboj. Pri triumfe však chýbala ruská vlajka aj hymna.
Fejtón píše Hlas ľudu Hlavného denníka

Mesiac čaká veľké zatmenie. Slováci si musia privstať. Rozhodovať však bude to, kde sa práve budete nachádzať.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Sociálnodemokratický český politik Jiří Paroubek analyzuje aktuálnu situáciu, v akej sa nachádza Ukrajina.
Predseda vlády SR Robert Fico mi telefonoval a dôrazne ma informoval, že za moje včerajšie vyjadrenia vo vysielaní TA3 proti mne podnikne právne kroky. Popoludní zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom žiadal právne kroky voči mojej osobe od spoločnosti ČEZ, JAVYS a ministerky hospodárstva, píše politický analytik Eduard Chmelár v reakcii na sociálnej sieti, ktorú prinášame v plnom znení.
Bývalý minister školstva podrobil analýze článok Denníka N. Výsledkom sú vymyslené fakty.
Obyčajný vysávač pozná náš dom lepšie ako my sami...
Socializmus veľmi hodnotiť nemôžem - keď sa cez námestia prehnala Nežná, začala som chodiť na strednú školu. Jedna vec ma však prekvapuje.


Komentáre
31. 10. 2025
V obchodoch na Slovensku to riadne žije! Nemáme pritom na mysli nakupujúcich, ktorí v týchto dňoch berú zvlášť akcie doslova útokom, ani brigádnikov dokladačov tovaru, ktorí sa po nociach zapotia o čosi viac, ako inokedy. Máme na mysli „život“, ktorý v domácnostiach, či obchodných prevádzkach vôbec nevidíme radi. Nie len v tomto období. A neradi ho tam vidia ani kontrolóri zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR.
Tí počas novembra vykonali 3.657 úradných kontrol potravín rastlinného a živočíšneho pôvodu. Úradná kontrola bola vykonaná u 1.177 právnych subjektov a 1.892 prevádzok. "Nedostatky boli zistené pri 191 kontrolách. Z uvedeného počtu bolo zistených 668 nedostatkov," informuje Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR na svojom webovom sídle.
Regionálni inšpektori v 11-tom mesiaci prekontrolovali 51.242,82 kg tovaru, z čoho 637,32 kg nevyhovelo požiadavkám osobitných noriem alebo všeobecnej norme. „V maloobchodných jednotkách bol zistený nevyhovujúci tovar v množstve 637,32 kg,“ uvádza ŠVPS SR. Právoplatným rozhodnutím boli ukončené 4 správne konania začaté regionálnymi veterinárnymi a potravinovými správami. Počas novembra 2025 boli uložené pokuty vo výške 9.350 eur.
Najviac nedostatkov inšpektori pri úradných kontrolách zistili v hygiene budov a prevádzok, technologického zariadenia, pracovných pomôcok, či skladovania. V regáloch pritom bolo aj množstvo tovaru po dátume spotreby. V Rýchlom výstražnom systéme pre potraviny a krmivá (RASFF), skončili aj syr z Poľska kvôli zmene chuti a vône, ale aj poľská ryža s organoleptickými zmenami.
Inšpektori v rámci svojich kontrol uložili odstránenie nedostatku na mieste, ale aj 72 blokových pokút v celkovej sume 2.630 eur. „Závažnejšie zistené nedostatky boli riešené v správnom konaní uložením opatrení a sankcií v zmysle zákona č. 152/95 Z.z. o potravinách. V sledovanom období nadobudlo právoplatnosť 50 rozhodnutí o pokute v správnom konaní vo výške 40 750 eur," informujú inšpektori a dodávajú, že najvyššia pokuta bola vypísaná na sumu šesťtisíc eur.
"Na mieste posúdili inšpektori zhodu s obchodnými normami (hodnotenie na mieste – HNM, pozn. red.) u 1.362 plodín, z čoho 56 plodín nevyhovelo požiadavkám osobitných noriem alebo všeobecnej norme, čo predstavuje 4,1 percenta nevyhovujúceho tovaru. V maloobchodných jednotkách bolo posúdených 1.276 plodín, z čoho 56 plodín nevyhovelo požiadavkám osobitných noriem alebo všeobecnej norme, u prvovýrobcov bolo posúdených 14 vyhovujúcich plodín, vo veľkoobchodných skladoch bolo vykonaných 72 vyhovujúcich HNM," priblížili potravinári.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.