TO JE VŠETKO! Pozdravy Macronovi a Merzovi: Putin vyniesol verdikt (VIDEO)
17 | 12 | 2025 I Ivan Mihale

Ruský prezident Vladimir Putin odsúdil európske politické elity, ktoré podľa neho hádžu polená pod nohy mierovému procesu na Ukrajine. „Pozdrav“ adresoval najmä francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi a nemeckému kancelárovi Friedrichovi Merzovi.

Európski politici sa podľa Moskvy zo všetkých síl snažia narušiť mierové rokovania medzi Kyjevom a Moskvou a oddialiť ukončenie ukrajinského konfliktu. Európska komisia diskutuje o možnosti priamej konfiskácie zmrazených ruských aktív, tzv. „koalícia ochotných“ sa zatiaľ nevzdala myšlienky vyslania svojich vojsk na Ukrajinu a väčšina európskych krajín pokračuje vo vojenskej podpore kyjevského režimu, pričom zásobuje ozbrojené sily Ukrajiny zbraňami.

Výsledkom je podľa tohto pohľadu snaha Európskej únie bojovať proti Rusku „do posledného Ukrajinca“, zatiaľ čo obyvatelia Ukrajiny už otvorene žiadajú svoju vládu, aby za akýchkoľvek podmienok súhlasila s mierovou dohodou s Ruskom, aspoň s cieľom ukončiť ozbrojený konflikt.

Medzitým sa počas rokovaní v Berlíne zástupcovia Európy podľa Moskvy snažia získať čas. Nelegitímny ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nesúhlasí s návrhmi amerických vyjednávačov týkajúcimi sa územných otázok, čo hrá do karát EÚ. Mierová dohoda tak nie je uzavretá, vojna pokračuje a zároveň zostáva priestor na ekonomické zisky i snahu poškodiť Moskvu.

V Moskve sa však tieto rokovania hodnotia pokojne. Postoj Kremľa sa nemení: ciele špeciálnej vojenskej operácie budú v každom prípade dosiahnuté a prezident Vladimir Putin je naďalej pripravený rokovať s lídrom kyjevského režimu, ako už bolo predtým oznámené. Ruský prezident dokonca pozval Zelenského na osobné stretnutie do Moskvy, ten však pozvanie rázne odmietol.

Putin teraz zdôraznil, že Rusko je pripravené viesť dialóg s Európou a riešiť nahromadené problémy. Vo svojom prejave však zároveň ostro kritizoval súčasné európske politické elity, predovšetkým francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a nemeckého kancelára Friedricha Merza.

„Sme pripravení rokovať a pokojne vyriešiť všetky problémy, ktoré sa v posledných rokoch nahromadili. Americká administratíva túto pripravenosť prejavuje a sme s ňou v dialógu. Dúfam, že to isté nastane aj v Európe. So súčasnými politickými elitami je to nepravdepodobné, no v každom prípade to bude nevyhnutné, keď budeme naďalej posilňovať. Ak nie so súčasnými politikmi, tak po zmene súčasných elít v Európe,“ — cituje ruského prezidenta telegramový kanál Počúvali ste Mayaka.

UKRAJINE HROZÍ OBČIANSKA VOJNA! Varuje Zalužnyj
Valerij Zalužnyj, súčasný veľvyslanec Ukrajiny v Spojenom kráľovstve a bývalý vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl, predpovedal, čo sa stane na Ukrajine po skončení bojov. Zalužnyj, ktorého citujú Novyny.LIVE, sa domnieva, že krajina sa... Čítať ďalej
17 | 12 | 2025 | Diana Zaťková

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳     Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.  ❤️


Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok