Výskumník Lakota vyzýva všetkých kolegov vedcov: Prestaňte!
05 | 09 | 2025 I Vanda Rybanská

Slovensko sa od marca zmieta v boji o pravdu. Boli zahraničné mRNA vakcíny, ktorými sú opakovane zaočkované 2 milióny občanov bezpečné? Sú schopné geneticky modifikovať človeka? Na stole sú už 2 analýzy zloženia vakcín: súdnoznalecký posudok znalkyne Pekovej a preprint od Slovenskej akadémie vied (SAV). Do vojny všetci na čele s SAV proti splnomocnencovi MUDr. Kotlárovi vstupuje nový subjekt: vedecký výskumník z SAV MUDr. Ján Lakota, CSc. z Ústavu normálnej a patologickej fyziológie v Centre experimentálnej medicíny SAV, v. v. i. 

"Všetkým kolegom vedcom!

Vážení vedci, vzhľadom na to, že takmer 50 rokov pracujem v laboratóriu, dovoľujem si Vás, aj ako lekár so 41 ročnou praxou a 4 atestáciami, osloviť s nasledujúcou výzvou: Prosím Vás prestaňte! Prestaňte tvrdiť niečo, o čom ste sa nikdy neučili, čo ste nikdy nezažili, o čom ste čítali na reklamných letákoch farmafiriem. Mám na mysli „vakcíny“ – mRNA preparáty. Svojimi nezodpovednými vyhláseniam ste sa stali sluhami síl zla. Rútite sa do nešťastia, pričom so sebou strhávate tisíce ľudí, ktorým by ste mali byť svietiacim majákom vedeckého poznania. Nie „vedeckého konsenzu“...

To, že sa na tomto celom na Slovensku podieľajú politici, takmer všetci zvolení zástupcovia ľudu vrátane prezidenta, najvyšší predstavitelia katolíckej cirkvi, ekonómovia, farmaceuti, novinári a iní, Vás nijako neospravedlňuje.

mRNA preparáty sú experimentálne, nikdy štandardne neoverené a  vo svojej podstate toxické látky. Argument, že za ne  bola udelená Nobelova cena za fyziológiu a medicínu je veľmi krehký. Stačí pozrieť odôvodnenie jej udelenia – všetky výsledky uvedené (v experimentálnych) prácach boli získané na hlodavcoch.

Vážení vedci! Ešte vždy je čas sa pokorne vrátiť späť. Nepodľahnúť zlu a pýche, ktorá vždy predchádza pád. Nech sa Slovensko, ktoré by malo byť „soľou Európy“, nestane Vašim pričinením jej popolom.

MUDr. Ján Lakota, CSc.

Migaľ (43): "Som kukurica." S aneuryzmou. Ako nebohý Heriban(†43), pripomínajú lekári
Nezabudnuteľná je marcová tlačová konferencia vládneho splnomocnenca MUDr. Kotlára, na ktorej prirovnal zaočkovaných proti kovidu ku geneticky modifikovanej kukurici. Jeho polopatistické prirovnanie si zamilovali aj slovenskí hobbyhorseri a... Čítať ďalej
28 | 07 | 2025 | Vanda Rybanská

P.S. Dnes som „objavil“ toto, doslova zavýjanie rýdzeho zla:

Dobré ráno: Akademici vyvrátili Kotlárove bludy o kukurici (Tomáš Prokopčák, Martin Hodás, Oliver Kostanjevec)

"Slovenská akadémia vied včera predstavila oficiálne výsledky analýzy mRNA vakcín, ešte predtým zverejnila preprint vedeckého článku, ktorý opisuje ich zistenia."

"A tie sú, že vakcíny sú v poriadku a naše zdravie ohrozujú len nepravdivé tvrdenia a rôzni šialenci a konšpirátori, dokonca v štátnych úradoch."

(tu: https://podcasty.sme.sk/c/23539732/covid-19-vakciny-sav-analyza-kotlar-dobre-rano-podcast.html?ref=mnt)

Dámy a páni vedci, chcete byť naďalej súčasťou tohto šialenstva a zla?"

MUDr. Lipták: Tŕne v mozgu - neuronásledky očkovania proti COVID-19 podľa vedeckej štúdie
MUDr. Peter Lipták patril medzi odvážnych lekárov, ktorí sa počas kovidu neschoval doma za telefón, ani nešiel ryžovať do MOMky. Naopak, v prvej línii pomáhal svojim pacientom v ambulancii a skvelé výsledky dosiahol aj v ochrane svojich krehkých... Čítať ďalej
14 | 07 | 2025 | Vanda Rybanská

Doktor Lakota tému samozrejme dôkladne sleduje. Hneď po zverejnení preprintu SAV sa vyjadril o jeho ne/závažnosti vo svojom blogu, ktorý odporúčame a na doplnenie dnešnej výzvy z neho vyberáme:

"S veľkou pompou bolo zvestované, že SAV „zverejnila informácie z analýzy covidových vakcín“ – „Vakcíny sú bezpečné. Vedci zo SAV zverejnili štúdiu, vyvracajú Kotlárove dezinformácie o DNA“.  

Práca má názov: Systematic analysis of COVID-19 mRNA vaccines using four orthogonal approaches demonstrates no excessive DNA impurities

Správne povedané, odoslali článok a článok je t.č. „under review“. No, super. Z forenzného hľadiska je to na nula bodov voči súdnoznaleckému posudku MUDr. Soni Pekovej, PhD, ale cirkus je okolo toho ohromný."

Po porovnaní a citovaní príslušných častí oboch štúdií o použitých postupoch a prostriedkoch prišiel k záveru:

"Títo medicínski primitívi  z BMC SAV (a i.)  sa tak besneli za „svojimi“ chimérickými vidinami, že akosi pozabudli na to, že ak chcú niečo kritizovať, tak musia ukázať, že v „našich rukách“ („in our hands“) s tými istými metódami získajú iné výsledky. A až potom „špekulovať“ o tom, že tí druhí to urobili zle. Takto má celá „ich práca“ spolu s  „blunder“ diskusiou hodnotu fajky močky," uzatvára výskumník po odpracovaných 50 rokoch v biomedicínskom laboratóriu. Aj v SAV.

SAV dnes uisťuje o vakcínach. Aj Mikas uisťoval o rúškach ...
Slovensko sa približuje k pravde o zložení mRNA vakcín proti COVID-19. Po zverejnenej analýze certifikovanej súdnej znalkyne Soni Pekovej Slovenská akadémia vied (SAV) dokončila vládou objednanú kontrolnú analýzu. Po 6 týždňoch tajností a... Čítať ďalej
04 | 09 | 2025 | Vanda Rybanská

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok