Atentátnika Juraja Cintulu, ktorý na postriežke z bezprostrednej vzdialenosti 5x strelil do slovenského premiéra, nazýva bývalý mainstrem eufemicky "dôchodcom". Proces s ním ledva začal a máme tu ďalšieho samozvaného aktivistu - záchrancu pred "zlom": Cintula mal podľa neho premiéra trafiť do čela. A to nie je všetko.
Nitrianska krajská prokuratúra podala na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na aktivistu s profilom Modrý zajačik. Na sieti zverejnil video s názvom Ranné spravodajstvo. V reakcii na volajúceho sa vyjadroval k atentátu na premiéra: „Neviem, ale podľa mňa Cintula ho zle trafil. Zle ho trafil, mal ho trafiť do čela.“
Čo to asi znamená? Čo bude s človekom, keď mu strelíte do čela? Čo tým asi myslel zajačik v čiapke s policajným odznakom? Politickú situáciu podľa vlastných slov komentuje od smrti Jána Kuciaka. Považuje sa za občianskeho aktivistu, zaujíma sa o veci verejné. Jeho brutálny výrok zachytila polícia a okamžite konala.
Aktivistu obvinila, že verejne – na počítačovej sieti – schvaľoval teroristický čin, konkrétne atentát na premiéra. 1. októbra ho vzali do vyšetrovacej väzby v Leopoldove. Posedel si tam do februára 2025. Je na seba hrdý: „Keď vás za jednu ironicko-satirickú vetu trápia 4,5 mesiaca vo väznici v Leopoldove, máte rešpekt,“ vypisuje hrdnisky ďalej. Aktuálne je pod dohľadom súdneho úradníka v Nitre, nahradili ním väzobné stíhanie.
Naďalej je aktívny na sociálnej sieti. Súd mu to nezakázal. Čo by za to dal uväznený Bombic! Július K. sa označil za politického väzňa. Napísal, že jeho prejavy na sieťach sú pod prísnou kontrolou.
Podľa prokuratúry schvaľoval spáchanie útoku na predsedu vlády, a to „verejne použitím počítačovej siete“. Obvinený tvrdí, že nikdy žiadny atentát neschvaľoval. Spomínanú vetu síce povedal, ale vraj to myslel inak. Poukázal na kontext – predtým sa s volajúcim bavili o tom, že Fico je ako robocop, že je možno poskladaný z plechu alebo že nemá krv. Aktivista to prirovnal k úryvkom z vedecko-fantastickej literatúry s tým, že nie je potrebné dokazovať, že Fico nie je poskladaný z plechu. Tieto výroky vraj myslel ironicky.
Tomu, že sa stal atentát, obvinený neverí, nemôže ho preto schvaľovať. Neverí totiž, že niekto po pätnástich dňoch od streľby vstane a ide do práce. Spochybňovať atentát a žiadať, aby bol riadne vyšetrený, považuje za svoje občianske právo! Ešte raz: "Zle ho trafil, mal ho trafiť do čela"! Neznie to náhodou ako navádzanie na úmyselné zastrelenie, teda vraždu? Naozaj je bezpečné, aby tento hrdina ďalej do verejnosti šíril svoje pokrivené násilné bludy?
KTO BUDE ĎALŠÍ?
Milí čitatelia,
v Hlavnom denníku veríme, že prístup k informáciám má byť slobodný a otvorený pre všetkých. Preto náš obsah nezamykáme za platobné brány, aj keď to znamená, že fungujeme bez veľkých príjmov z predplatného či inzercie.
Ak máte možnosť a chuť podporiť našu prácu, budeme vám úprimne vďační. Vaša podpora nám pomáha:
Podporiť nás môžete zaslaním príspevku na účet:
IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457
(do poznámky prosíme uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodným hlasom. Vážime si vašu podporu.
Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik