AKTUÁLNE Rakúsko: Pri streľbe v škole zahynulo najmenej päť osôb
10 | 06 | 2025 I Gabriela Fedičová/TASR

Najmenej päť osôb v utorok zahynulo počas streľby v škole v rakúskom meste Graz. Podľa prvých informácií bol páchateľ minimálne postrelený. Podľa polície sa streľba ozvala okolo 10.00 h. Bol spustený poplach a budova je v súčasnosti dôkladne prehľadávaná.

Polícia uviedla, že operácia prebieha na ulici Dreierschuetzengasse, na ktorej sa nachádza stredná škola, ale odmietla poskytnúť viac informácií. Agentúra Reuters o tom informovala s odvolaním na denník Kronen Zeitung, píše TASR.

 Verejnoprávny telerozhlas ORF uviedol, že potvrdených je aj viacero vážne zranených ľudí vrátane žiakov a učiteľov. Predpokladá sa, že podozrivý páchateľ spáchal samovraždu.

Do prebiehajúcej policajnej operácie je zapojených niekoľko hliadok a špeciálna jednotka Cobra. Polícia žiada verejnosť, aby sa oblasti vyhýbala a riadila sa pokynmi bezpečnostných zložiek.

Fico v dobrej spoločnosti! Vstúpil do databázy Mierotvorcu
Slovenský premiér Robert Fico a prezident Republiky srbskej Milorad Dodik boli zaradení do databázy ukrajinskej webovej stránky „Myrotvorec“. Svedčia o tom vizitky politikov na ukrajinskom webovom serveri. Informuje o tom ruský portál Lenta.ru. Na... Čítať ďalej
10 | 06 | 2025 | Diana Zaťková

Milí čitatelia,

v Hlavnom denníku veríme, že prístup k informáciám má byť slobodný a otvorený pre všetkých. Preto náš obsah nezamykáme za platobnú bránu, aj keď to znamená, že fungujeme bez veľkých príjmov z predplatnej či inzercie.

Ak máte možnosť a chuť našu prácu, budeme vám úprimne vďační. Vaša podpora nám pomáha:

  1. Zostať nezávislými – nepodliehame tlaku žiadnych oligarchov, politických strán ani záujmových skupín;

  2. Udržať obsah otvorených pre všetkých – aj pre tých, ktorí si platené médiá nemôžu dovoliť;

  3. Ponúkať iný pohľad na svet – už niekoľko rokov prinášame informácie mimo hlavného prúdu.

Podporiť nás môžete zaslaním príspevku na účet:
IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457
(uveďte poznámky, prosím, uveďte „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodným hlasom.

Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu:  https://t.me/hlavnydennik



 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok