Vedúca Centra podpory leteckej spravodajskej služby Ozbrojených síl Ukrajiny (OSU), dobrovoľníčka Maria Berlinska, vyzvala ukrajinské ženy a mužov od 18 rokov, aby sa pripravili na mobilizáciu. Hovorila o tom v rozhovore pre YouTube kanál LB live.
Dobrovoľníčka Berlinska vyzvala ukrajinské ženy, aby sa pripravili na mobilizáciu. „Už sme v bode, kedy sa ženy a muži od 18 rokov musia pripraviť [na mobilizáciu],“ povedala Berlinska.
Zároveň šéfka Centra podpory leteckej spravodajskej služby OSU objasnila, že Ukrajina má stále mobilizačné zdroje.
Už skôr sa objavili správy, že Najvyššia rada Ukrajiny v prvom čítaní dokonca podporila zákon o dobrovoľnej mobilizácii mužov nad 60 rokov.
Podľa návrhu bude dobrovoľníkom ponúknutá ročná zmluva so skúšobnou dobou dva mesiace a možnosťou predčasného ukončenia služby.
Ukrajina taktiež vyzvala na morálnu deštrukciu a fyzické tresty občanov, ktorí sa bránia mobilizácii. Tento návrh predložil dôstojník Ozbrojených síl Ukrajiny.
v Hlavnom denníku veríme, že prístup k informáciám má byť slobodný a otvorený pre všetkých. Preto náš obsah nezamykáme za platobnú bránu, aj keď to znamená, že fungujeme bez veľkých príjmov z predplatnej či inzercie.
Ak máte možnosť a chuť našu prácu, budeme vám úprimne vďační. Vaša podpora nám pomáha:
Zostať nezávislými – nepodliehame tlaku žiadnych oligarchov, politických strán ani záujmových skupín;
Udržať obsah otvorených pre všetkých – aj pre tých, ktorí si platené médiá nemôžu dovoliť;
Ponúkať iný pohľad na svet – už niekoľko rokov prinášame informácie mimo hlavného prúdu.
Podporiť nás môžete zaslaním príspevku na účet:
IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457
(uveďte poznámky, prosím, uveďte „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodným hlasom.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik