Ani nie sto dní po atentáte na premiéra sa rečnícky vraciame k starým stereotypom.Poslanec Richard Glück (Smer-SSD) v diskusii s poslankyňou Beátou Jurík (Progresívne Slovensko) upozornil na to, že rétorika PS nápadne pripomína štýl komunikácie, ktorý bol nielen dnes, ale aj v minulosti typický pre OĽaNO či Demokratov. TOTO podľa neho ešte viac prehlbuje polarizáciu v spoločnosti a oslabuje šancu na vecnú verejnú debatu.
„Na vašich protestoch boli transparenty o tom, že atentát sa nestal. A nikto z vás nepovedal nič,“ vyčíta Richard Glück spoludiskutérke s tým, že je to dôsledok frustrácie z neočakávanej prehry v parlamentných a prezidentských voľbách.
Rok po atentáte pripomína, že Smer nebol ten, kto by niekoho posielal do basy, či robil paralely s Hitlerom.
Poslankyňa Jurík sa ohradila, že posledné protesty neboli stranícke, ale občianske a nič také tam nezaznievalo.
Richard Glück následne upozornil, že počas žiadnej z vlád, v ktorých sedel Smer neboli protesty potláčané hrubou silou. „Naopak, počas bývalej vlády sa v rokoch 2021-22 používali vodné delá a strieľali do občanov,“ pripomenul poslanec.
Jeho osobne by zaujímalo, koľko stáli a kto platil všetky tie protesty, ktoré tu boli proti Smeru organizované. Podľa neho je táto téma aktuálna celospoločensky. Peniaze určené na vznešené účely boli zneužívané na politický boj.
Richard Glück si uvedomuje, že miniatúrne Slovensko nemôže kritizovať druhú najsilnejšiu svetovú veľmoc. Čínu nemôžeme kritizovať ani vo vzťahu k ľudským právam, keďže v tejto oblasti nemá ani Slovensko vyšetrené to, čo sa tu v oblasti ľudských práv dialo počas minulého volebného obdobia. „Keď my na Slovensku vyriešime otázky či už voči občanom počas covidu, alebo voči opozícii, ktorá bola z politických dôvodov stíhaná, niektorí sedeli rok vo väzbe, potom môžeme my vyhodnocovať vývoj demokracie v Číne,“ vysvetlil svoj postoj Richard Glück.
V súvislosti s „ideologickým otcom PS“ M. Šimečkom starším, Richard Glück pripomenul jeho slová o SNP, ktorému národný význam dala len komunistická propaganda. Smer sa k odkazu SNP vždy hlásil a do Moskvy premiér nešiel urobiť nič iné, ako vzdať hold vojakom Červenej armády.
Poslanec tiež vysvetlil spôsob, akým bola hradená cesta slovenskej delegácie do Moskvy, o ktorom poslankyňa Jurík hovorí ako o netransparentnom spôsobe. Podľa nej, keby Robert Fico (Smer-SSD) chcel, mohol byť vo vlaku s francúzskym prezidentom Macronom a cestovať tak do Kyjeva.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik