Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Je pravdepodobné, že sa väčšina bratislavských voličov bude pri voľbe primátora rozhodovať najmä podľa straníckej podpory kandidátov, a nie na základe konkrétnych výsledkov komunálnej politiky, keďže sa tak správali aj pri posledných komunálnych voľbách. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.



ŠK Slovan Bratislava spoznal súperov v ligovej fáze Ligy majstrov 2026/2027. Belasí narazia na PSG, Inter Miláno, AS Rím, Betis či Stuttgart.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.

Dve modré, dve červené tabletky a jediná správna kombinácia. Muž ich musí rozlíšiť naslepo. Vynájde sa?
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.
Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.


Komentáre
31. 10. 2025

pred 44 min

pred 1 hod

pred 1 hod
Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjartó sa jasne postavil proti prijatiu ďalšieho sankčného balíka, pokiaľ Európska únia nezmení svoj laxný prístup voči energetickej bezpečnosti strednej Európy – hlavne Slovenska a Maďarska. Europoslanec Milan Uhrík (hnutie Republika / ESN) na Facebooku v statuse ďakuje maďarskej vláde za jej boj aj za slovenské záujmy.
„Boli to Maďari, ktorí pred týždňom aspoň na pár dní reálne zablokovali predĺženie protiruských sankcií, kým Ukrajina neobnoví dodávky plynu. Všimnite si,“ upozorňuje Uhrík v statuse s tým, že maďarská vláda na čele s Viktorom Orbánom sa protiruským sankciám dokázala postaviť.
Europoslanec vyzdvihol fakt, že Maďarsko a jeho minister zahraničia takto zabojovali aj za svojho severného suseda, za Slovenskú republiku. Práve cez naše územie prúdi do Európy plyn a ropa. Tranzit zemného plynu Ukrajina uzavrela k 1. januáru, zastavením tranzitu ropy pohrozila do budúcnosti. Znamenalo by to takmer znefunkčnenie ropovodu, keďže hustota nánosu ropy na stenách ropovodu by pri dlhšom nepoužívaní znemožnila obnovenie jej prietoku.
„Minulý pondelok sme od Európskej komisie dostali záruky, že zabezpečí, aby Ukrajina neohrozila energetickú bezpečnosť Maďarska a strednej Európy. Ak Európska komisia nedodrží slovo a nedokáže prinútiť Ukrajinu prijať opatrenia, ktoré zabezpečia energetickú bezpečnosť Maďarska , budú za to musieť niesť zodpovednosť pri ďalšom rozhodovaní o sankciách Samozrejme, že náš postoj pri ďalšom hlasovaní o sankciách bude závisieť od toho, či Európska komisia dodrží slovo a či Ukrajinci splnia sľuby, ktoré dali Európskej komisii,“ povedal minister zahraničných vecí pre televíziu M1.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo môže spôsobiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestojí za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Uveďte poznámky, prosím, uveďte "dar".
Je to jediná cesta, ako môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.