Viktor Orbán šokuje! Varuje pred zriadením vojenskej základne NATO (aj) na Slovensku
16 | 06 | 2024 I Ivan Brožík

Maďarský premiér Viktor Orbán šokuje laickú verejnosť. Varuje pred vytvorením vojenskej základne NATO aj na Slovensku, slúžiacej na udržanie konfliktu na Ukrajine v chode. Teraz ide o to, či to bol zámer prezidentkinej vlády ako bezvýhradný súhlas s vojnovými aktivitami "obrannej" aliancie a či preto bola zmena v politickom vedení Slovenska prijatá až s takým odporom, že dospela k atentátu na nášho predsedu vlády.

"Členovia NATO vystavujú východnú Európu útoku – prečo ich ľutovať, veď sú skoro Rusi
Maďarsko nechce byť pod útokom Ruska a varuje kolegov pred rozšírením pomoci Ukrajine", píše web svpressa.ru.

Desivý zámer

"NATO plánuje na území svojich krajín vytvoriť tri vojenské základne." V jednej z tamojších rozhlasových staníc to oznámil maďarský premiér Viktor Orbán .

„NATO chce vytvoriť takzvanú „misiu NATO na Ukrajine“. To znamená, že NATO bude koordinovať presun zbraní dodaných na Ukrajinu. Vytvoria tri veľké vojenské základne, kam budú presúvať zbrane na Ukrajinu, aj tu na území krajín NATO – v Poľsku, na Slovensku a v Rumunsku,“ povedal .

Maďarsko to odmieta

Maďarsko sa na tom podľa Viktora Orbána nezúčastní, ale politik sa obáva, že by sa tieto základne mohli stať legitímnym vojenským cieľom nepriateľa, a „nechce ohroziť pokojný život Maďarska a maďarského obyvateľstva.

Iné postoje Slovenska po parlamentných voľbách

"Slováci sú opatrní a Maďari priamo hovoria, že keďže sa nachádzajú vedľa vojnovej zóny, musia urobiť opatrenia pre svoju bezpečnosť,“ Zdôraznil Viktor Orban podľa webu svpressa. ru.

Zelenského mierová konferencia? FIASKO!
Americký novinár predpovedá výsledok summitu o Ukrajine vo Švajčiarsku. RS: summit ukáže zlyhanie Zelenského plánu. Čo dosiahnu? Výsledkom summitu o Ukrajine vo Švajčiarsku bude ukážka zlyhania plánu na vyriešenie rusko-ukrajinského konfliktu... Čítať ďalej
15 | 06 | 2024 | Milan Laca

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť. 

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik