Dag Daniš: Vakcína AstraZeneca náhle zomrela
13 | 05 | 2024 I Eka Balaskova

Od očakávania vakcíny proti covidu-19 cez heslá „vakcína je sloboda“, neskutočný tlak na očkovanie sme sa ako spoločnosť dopracovali k tomu, že tí, ktorí si slobodnú vakcínu nechali pichnúť sa obávajú účinkov, ktoré ich môžu vďaka nej postihnúť. Skutočnosť zaujala aj komentátora Daga Daniša.

AstraZeneca požiadala o pozastavenie svojej proticovidovej vakcíny aj v EÚ. Hlavným dôvodom je podľa nich nedostatok záujmu o jej produkt, no pred Najvyšším súdom USA priznala, že vo veľmi zriedkavých prípadoch prináša riziko trombózy. Dag Daniš vidí korene nezáujmu o očkovanie v dvochdôvodoch.  Jedným je to, že očkovanie si už nik nevynucuje a druhým je obava z nemalých zdravotných komplikácií. V konečnom dôsledku je to výhra. Aj keď nie pre výrobcu.

Zakázaná AstraZeneca

Európska komisia oznámila pozastavenie predaja vakcíny AstraZeneca Covid-19 na vlastnú žiadosť spoločnosti. V dôsledku toho už od utorku 7. mája nie je povolený v Európskej únii.  Rozhodnutie prichádza po tom, čo spoločnosť AstraZeneca na Najvyššom súde Spojeného kráľovstva priznala, že jej vakcína proti Covid-19 môže vo „veľmi zriedkavých prípadoch“ spôsobiť vedľajšie účinky, ako je trombóza. Farmaceutická spoločnosť čelí v Spojenom kráľovstve hromadnej žalobe, za ktorú by mohla zaplatiť až 100 miliónov libier ako kompenzáciu za úmrtia a vážne zranenia súvisiace s vakcínou. Napriek týmto právnym problémom si výrobca sťažuje na prebytok dávok.

VRAJ BEZPEČNÁ A ÚČINNÁ! OPAK JE PRAVDA. AstraZeneca sťahuje vakcínu z CELÉHO SVETA!
Európska komisia oznámila pozastavenie predaja vakcíny AstraZeneca Covid-19 na vlastnú žiadosť spoločnosti. V dôsledku toho už od utorku 7. mája nie je povolený v Európskej únii, píše brusselsignal.eu. Rozhodnutie prichádza po tom, čo spoločnosť... Čítať ďalej
08 | 05 | 2024 | Diana Zaťková

Dva dôvody, prečo skolaboval dopyt

Stiahnutie vakcíny od AstraZeneca z trhov a informáciu o dôvode (nízky dopyt) si všimol aj komentátor Dag Daniš.

„To sedí. Treba len dodať B: prečo dopyt skolaboval. Po prvé preto, že vlády si už nevynucujú plošnú konzumáciu vakcín proti covidu. A bez politického a mediálneho vynucovania sa dopyt po nových očkovacách látkach - vraj vysoko účinných a vysoko bezpečných – zrútil,“ hodnotí Daniš na sociálnej sieti.

Po druhé preto, že vakcína od AstraZeneca mala od začiatku, jemne povedané, reputačné problémy. Valcovali ju sťažnosti na celý rad vážnych vedľajších účinkov: krvné zrazeniny, problémy s cievami a tlakom, pľúcne embólie, mozgové príhody, zápalové ochorenia s neznámou príčinou...,“ nezabúda komentátor.

Zdroj: kampaň Vakcína je sloboda | Foto: ilustračné,

Skončilo to dobre

„Príbeh vakcíny AstraZeneca sa skončil dobre. Presnejšie: relatívne dobre. Pôvodné plány pandemických jastrabov totiž vyzerali tak, že v roku 2024 budú ľudia stáť v dlhých radoch, aby dostali ďalšiu boosterovú dávku. "Zadarmo" a povinne,“ uzatvára Daniš.

Braňo Ondruš má čo sa týka Ursuly von der Leyenovej jasno! (VIDEO)
Ak Hlas-SD získa mandáty vo voľbách do EP, odmietne zahlasovať za opätovnú nomináciu súčasnej predsedníčky Európskej komisie. S odôvodnením, že Ursula von der Leyenová pochybila pri nákupe vakcín proti ochoreniu covid 19 to na piatkovej (10. 5.)... Čítať ďalej
12 | 05 | 2024 | Eka Balaskova

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť. 

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik