BOHAPUSTÉ HOAXY O SLOVENSKU!
03 | 04 | 2024 I Diana Zaťková

VRAJ DESAŤTISÍCE SLNIEČKAROV UTIEKLO DO PRAHY - VIDEL ICH NIEKTO UTEKAŤ, PROSÍM? Denník N, Sme a Aktuality už ani nepredstierajú, že sú nezávislé médiá - už to dávajú na tupú Korčokovu propagandu. Ale už sa ani nečudujem. Čo čakať od provinčných bratislavských plátkov, keď o Slovensku šíri bohapusté hoaxy aj slávny Guardian. Skonštatoval to podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha v reakcii na článok v Guardiane s titulkom "Odliv mozgov zo Slovenska naberá tempo pod vedením populistického lídra Roberta Fica".

"Do Prahy odchádzajú desaťtisíce mladých Slovákov, ktorí v čoraz netolerantnejšej spoločnosti vidia malú budúcnosť," uviedla vo svojom článku pre Guardian česká novinárka Laďka Bauerová, ktorá v minulosti písala pre český Deník N.

Zaujímavé pritom je, že češka si k vytvoreniu článku privolala na pomoc zopár svojich kamarátov žijúcich v Česku a, div sa svete, dvorného diskutéra Denníka N Michala Vašečku. Ten pravidelne rozoberá situáciu na Slovensku v diskusiách Denníka N "Ako zachrániť demokraciu" spolu s Monikou Tódovou, Martinom Šimečkom, otcom lídra PS, Mariánom Leškom a šéfredaktorom Matúšom Kostolným.

Žeby podoba iba náhodná s nedávnym článkom ďalšej českej novinárky a bývalej hovorkyne počas českého predsedníctva EÚ na Ministerstve vnútra Českej republiky v Prahe Ketrin Jochecovej pre bruselské Politico, ktorá si tiež za zdroj informácií o Slovensku, okrem ďalších progresívcov, vybrala taktiež Vašečku?

Viac v článku:

POLITICO sa pustilo do Slovenska! UPS... TOTO im nevyšlo
Prvé kroky premiéra Roberta Fica od návratu k moci spustili v Bruseli známe poplašné zvony. Touto vetou začína článok bruselského liberálneho denníka POLITICO s titulkom "Slovensko, ďalší problém právneho štátu EÚ". Článok, ktorý je tak zaujatý,... Čítať ďalej
20 | 03 | 2024 | Diana Zaťková

"Krajina s 5,5 miliónmi obyvateľov už desaťročia stráca mladé elity; podľa Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj odchádza študovať do zahraničia 20 % vysokoškolských študentov v porovnaní s priemerom EÚ, ktorý je len 4 %. Od Ficovho comebacku však čísla ešte stúpli," povedal pre Bauerovú Michal Vašečka.

„Mladá generácia už Slovensku neverí,“ uviedol Vašečka. „Keď odídu, už sa nemajú kam vrátiť. Považujú krajinu za zapadákov.“ Hlavným príjemcom tohto exodu je Česká republika, ktorá dostáva „creme de la creme slovenskej spoločnosti“, skonštatoval Vašečka.

Blaha reaguje

"Pred pár dňami v Guardiane uverejnili článok, v ktorom sa tvrdí, že od nástupu vlády Roberta Fica odišlo do Prahy desaťtisíce Slovákov. No jasné, desaťtisíce, podľa mňa stotisíce. Milióny. Celé Slovensko sa presťahovalo do Prahy - a to všetko za pár mesiacov od volieb. Normálne, že neviete prejsť výpadovku v Lamači, lebo húfy slniečkarov utekajú zo Slovenska - takto to vidí Guardian," reaguje sarkasticky smerák. 

Samozrejme, je to podľa neho čistý hoax. Žiadne dáta nepreukázali, že by sa do Prahy od nástupu novej vlády odsťahovali desaťtisíce slniečkarov - a tak veľmi sľubovali. A furt nič.

"Tento hoax napísala do Guardianu česká neoliberálka Bauerová, ktorá v minulosti robila fact-checking pre FascistBook a písala pre české N-ko. Hlúposť o desaťtisícoch Slovákoch "podložila" rozhovormi s až štyrmi svojimi kamarátmi, ktorým sa vraj nepáči, že by na Slovensku nemohli vychovávať homosexuálne deti, ak by sa im také narodili. Džízs... Autorka ustarostene dodáva, že zlý podpredseda Smeru Ľuboš Blaha hovorí o "dúhovom fašizme". Takže za tie fiktívne desaťtisíce v Prahe nakoniec môžem ja!" - rozčertil sa politik a nádejný europoslanec.

Upozorňuje, že Guardian chrlí ďalšie nevyvrátiteľné dôkazy - vraj sa do Prahy odsťahoval aj Globsec a ESET. "No chápete - Armageddon! Nič v zlom, ale Globsec nemá desaťtisíce zamestnancov, to si Guardian pletie s tým, že zamestnanci Globsecu dostávajú desaťtisíce dolárov od amerických zbrojoviek. A nesedí ani to, že by sa ESET presťahoval. Stále tu smradia a nedávno dokonca prehrali súd - s tým zlým Blahom."

Hoax o Esete si už v Guardiane všimli a v článku to opravili. Ostatné hoaxy nechali tak. 

Ľuboš Blaha, screen, Telegram/ĽB | Ľuboš Blaha.

Guardian bol podľa Blahu kedysi seriózny stredoľavý denník, dnes je to slniečkarsky neoliberálny odpad, do ktorého píšu rôzni pražskí tupci úplné nezmysly. "Kedysi Guardian obhajoval pracujúcich ľudí, dnes rieši len gejov a transky. So skutočnou ľavicou už nemajú nič spoločné. Ani so skutočnou žurnalistikou. Ich nezaujíma, čo pravica napáchala na Slovensku za tri roky na pracujúcich Slovákoch, oni riešia, že štyria Bauerovej kamoši odišli do Prahy, lebo je to tu málo dúhové. Bravó!"

Blaha varuje, že ak vyhrá Korčok, toto bude pokračovať. Špinenie na Slovensko v zahraničí, šírenie hoaxov a útoky slniečkarov. "Môžeme im to skomplikovať - už v sobotu. Stačí voliť proti Korčokovi," uzavrel Ľuboš Blaha.

Peter Pellegrini apeluje na voličov: Do vojny? Nikdy! Nesmieme byť krmivom pre delá Bruselu! Stop apokalypse! (VIDEO)
Zdravý rozum a rozvaha sú na Slovensku na červenom zozname ohrozených entít. Peter Pellegrini (HLAS-SD) nemieni dopustiť, aby sme sa stali súčasťou ukrajinsko-ruskému konfliktu. Napriek posmeškom niektorých priaznivcov opozície uvádza, že situácia... Čítať ďalej
03 | 04 | 2024 | Dušan Janek

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť. 

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik