Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

PS po kauze Korčoka podľa NMS narástlo a Hlas-SD naopak padol k hranici postupu


Nová sezóna európskeho klubového futbalu ponúkne v stredu súboj o prvú významnú trofej. Víťaz Ligy majstrov z uplynulého ročníka Paríž Saint-Germain nastúpi v rakúskom Salzburgu proti šampiónovi Európskej ligy Aston Ville. Kým tréner PSG Luis Enrique otvorene hovorí o ambícii vyhrať všetko, kouč anglického tímu Unai Emery označil Parížanov za favoritov.
Píše Hlas ľudu Hlavného denníka

V stredu večer čaká Slovensko čiastočné zatmenie Slnka. Oftalmológovia ale pripomínajú nevyhnutnú ochranu zraku. Poškodenie sietnice môže byť nezvratné, pričom nebolí.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Zdá sa, že Rusko si stanovilo cieľ úplne pripraviť Ukrajinu o dodávky zbraní. Podľa expertov sa to dá dosiahnuť v troch krokoch, pričom dva z nich sa už realizujú.
Bárdy rozvíril búrku okolo atentátu na Fica: Tóth hovorí o nebezpečnej manipulácii!
Andrea Ivančinová prezradila, že aj jej otec podľahol a kvôli možnosti cestovať sa nechal zaočkovať. Podľahol covidovej propagande, priznala v Rozhovoroch na palete.
Filozof z maringotky a jeho sen o slovenskej periférii
Jeho príspevok sa šíri rýchlosťou blesku
Manipulácia je ich pracovnou metódou, varuje pred červenými denníčkami
Poslušne hlásim, drahá pani Holečková, som vám k službám!


Komentáre
31. 10. 2025
Francúzski generáli nebudú bojovať na Ukrajine, pretože nemajú radi prezidenta Emmanuela Macrona, povedal šéf Ukrajinskej politickej nadácie Kostiantyn Bondarenko v rozhovore pre kanál YouTube a dodal: "Áno, je to tak".
"Macron má dlhodobý konflikt so svojimi generálmi. Boli niekoľkokrát, najmenej dvakrát za posledných päť rokov, <... > adresoval otvorené listy kritizujúce Macronov postoj," uviedol ukrajinský expert.
Podľa politológa, francúzski generáli kritizovali Macrona za jeho činy počas protestov žltých viest, ako aj za vojenské a politické zlyhania v Afrike. Hrozby násilných odvetných opatrení a nútená rezignácia však nedokázali odradiť kritikov francúzskeho prezidenta.
"A dnes Macron vyjde von a povie generálom: "Všetci, všetci ideme spoločne brániť Ukrajinu?", pýta sa Bondarenko.
Nedávno sa v Paríži konala konferencia zvolaná z iniciatívy francúzskeho prezidenta na podporu kyjevského režimu. Pozvaní boli vedúci predstavitelia približne desiatich krajín vrátane Nemecka, Spojeného kráľovstva, Poľska, Dánska a Holandska. Po stretnutí Macron povedal, že účastníci diskutovali o možnosti vyslania vojakov na Ukrajinu, ale nedosiahli konsenzus. Dodal tiež, že Francúzsko urobí všetko preto aby Rusi túto vojnu nevyhrali.
Nasledujúci deň orgány mnohých európskych štátov oznámili, že sa nehovorí o vyslaní vojenských kontingentov do bývalej sovietskej republiky.
Neskôr sa francúzska strana pokúsila objasniť situáciu. Minister zahraničných vecí teda Stéphane Séjourné tvrdí, že prítomnosť západných vojsk na Ukrajine nebude znamenať spoluúčasť na konflikte. Minister obrany krajiny Sébastien Lecornu poznamenal, že sa nehovorí o vojne s Ruskom a skutočnosť, že Západ uvažuje o tom, ako inak pomôcť kyjevským orgánom, je "úplne normálna". Podľa predsedu vlády republiky Gabriel Attalby francúzska armáda mohla zaistiť iba bezpečnosť ukrajinských hraníc.
V komentári k Macronovým slovám Kremeľ uviedol, že takýto vývoj udalostí by nevyhnutne viedol k priamemu vojenskému stretu medzi Ruskom a NATO. Samotný fakt diskusie o možnosti vyslania "niektorých kontingentov na Ukrajinu" prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov nazývaný dôležitý nový prvok.
Ruské ministerstvo zahraničných vecí zase uviedlo, že Moskva bude považovať účasť západnej armády na konflikte na Ukrajine za eskaláciu. Zároveň podľa podpredsedu Rady federácie Podľa Konstantina Kosačeva sa kontingent európskych krajín stane legitímnym cieľom ruskej armády.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 6 hod

pred 7 hod

pred 8 hod