MAĎARSKO RUKOJEMNÍKOM EÚ! Buď odsúhlasia pomoc Ukrajine, alebo im nebude pomoci (VIDEO)
06 | 02 | 2024 I Dušan Janek

Prestížny newyorský denník New York Times zverejnil utajovaný dokument, podľa ktorého sa v úradoch Európskej rady pripravoval útok na Maďarsko v prípade, ak by Viktor Orbán nepodporil pomoc Ukrajine vo výške 50 miliárd eur.

V kanceláriách Európskej rady sa pripravoval útok na maďarský forint, odstrašovanie investorov, zvýšenie úrokov na pôžičkách pre Maďarsko a zvýšenie nezamestnanosti, t. j. pripravovanie ľudí o prácu.

Brusel začína byť čoraz viac totalitný

„Ja sa vás chcem, pán predseda, na rovinu spýtať. Sú toto nové pracovné nástroje Európskej únie?“ vyjadril sa v Europarlamente s pohoršením Milan Uhrík. Takéto skutočne mafiánske donucovacie techniky označil príznačne a presne ako vydieranie, vyhrážky a útoky.

Tamás Deutsch, maďarský poslanec za stranu Fidész zašiel ešte ďalej. „Brusel s Európskym parlamentom je hlavným miestom korupcie. V uliciach sú státisíce európskych poľnohospodárskych výrobcov. Protestujú proti rozhodnutiu Bruselu, ktoré ničia farmárov a poľnohospodárstvo. Bránami prúdia do Európy milióny nelegálnych migrantov cez nechránené vonkajšie hranice únie,“ informoval maďarský europoslanec.

„Mne čoraz viac Európska únia nejaké sovietske politbyro, kde sa útočí proti každému, kto si dovolí vyjadriť čo i len trošku nesúhlasný názor. Chcem vás poprosiť, prestaňte s tým. Prestaňte s tým, lebo napokon proti vám povstane skutočne celá Európa tak, ako povstali minulý týždeň farmári,“ varoval predseda hnutia Republika europapalášov.

Ľuboš Blaha: Ak toto dovolíme urobiť Maďarom, zajtra to môžu urobiť nám
Časopis Financial Times (FT) zrejme odhalil najväčší škandál Bruselu. Článok, v ktorom tvrdia, že EK plánuje ekonomickú likvidáciu Maďarska v prípade, že Maďari nepodporia balík pomoci pre Ukrajinu, bude to ten najväčší škandál, akému Brusel... Čítať ďalej
30 | 01 | 2024 | Eka Balaskova

Vážení naši čitatelia

Hlavný denník prežil jeden z najťažších rokov. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu". Ďakujeme vám, že sme pre vás prvou voľbou v čerpaní informácii.

Naďalej nám môžete pomôcť aj materiálne. Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní! Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik