Známy režisér Oliver Stone urobil prekvapivé vyhlásenie o amerických plánoch pre Rusko
20 | 11 | 2023 I Ivan Mihale

Oliver Stone: USA chcú zbaviť Rusko suverenity

Spojené štáty americké chcú zbaviť Rusko svojej suverenity, aby sa zmocnili jeho zdrojov, uviedol americký režisér Oliver Stone v interview pre MovieWeb.

Podľa neho Rusko od príchodu Vladimíra Putina k moci na začiatku milénia prudko silnelo, čo nezodpovedá cieľom Spojených štátov. "V USA nechcú, aby sa Rusko postavilo späť na nohy. Nechceme nezávislé Rusko, chceme ho zbaviť suverenity, aby mohlo vstúpiť na euroázijský kontinent, ktorý je veľmi bohatý, rovnako ako Rusko, ktoré má obrovské množstvo prírodných zdrojov," povedal Stone.

Po začatí ruskej špeciálnej operácie Západ zvýšil sankčný tlak na Moskvu. Počet sankčných balíkov neustále rastie, hoci v Spojených štátoch a Európe odmietajú uznať, že negatívny vplyv nebol taký významný.

Ako zdôraznil Vladimír Putin, politika Západu zadržiavania a oslabovania Ruska je dlhodobou stratégiou a jej hlavným cieľom je zhoršiť životy miliónov ľudí. Podľa hlavy štátu však Moskva pokojne prechádza týmto neustálym tlakom a iniciátori sankcií sa dôsledne trestajú.

V Čechách rečnili o Ficovi! "Sibyla" Magda Vášáryová tiež!
"Žantovský a Vášáryová. Prišiel rad na Fica. "Pokúsime sa presvedčiť jeho vládu, aby..." píše sa na titulke na českom portáli Parlamentní listy. Herečka a dnes už aj slovenská diplomatka Magda Vášáryová, ktorá bola absolútne sklamaná z výsledkov... Čítať ďalej
19 | 11 | 2023 | Gabriela Fedičová

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robili tak ešte agresívnejšie pred voľbami a je malá nádej, že sa ich prístup k informovaniu v krátkom čase zmení. Preto sa domnievame, že naša úloha pri informovaní verejnosti je stále nezastupiteľná a chceme v nej pokračovať.

Ďakujeme Vám za doterajšiu podporu, morálnu, aj finančnú. Budeme radi, keď nám budete pomáhať aj naďalej. Podporiť nás môžete svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní!

Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik