Skontrolujte si mrazničky. V známom supermarkete našli mäso so salmonelou
20 | 11 | 2023 I Ivan Mihale

Na slovenskom trhu sa nachádzal ďalší nevyhovujúci výrobok. Kontrolóri Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Dolný Kubín objavili v obchodnom reťazci Kaufland výrobok, v ktorom bola prítomná salmonela. Upozornil na to portál Startitup.

Ide o 500-gramové balenie mletého morčacieho mäsa z dolného stehna s označením šarže L:2581285, pôvodom z Maďarska.

Zdroj: Štátna veterinárna a potravinová správa | Výrobok s prítomnosťou salmonely.

Analýza vzorky potvrdila prítomnosť baktérie Salmonella Stanley. Tento produkt bol na Slovensko dodaný z Maďarska v množstve 4 830 kilogramov. Výrobok sa už na trhu nenachádza, keďže je po dátume spotreby. Aj napriek tomu je možné, že sa stále nachádza v mrazničkách niektorých zákazníkov.

Obvinený vyšetrovateľ s kráľovským platom! Obyčajní policajti sú v šoku
Právnická kancelária Dentons sa „preslávila“ tým, že v nej pôsobili Daniel Lipšic – dnes špeciálny prokurátor a Peter Kubina. Obhajca tzv. kajúcnikov a tiež čurillovcov. Tí sú obvinení z manipulácií s trestnými konaniami, pri čom mohli využívať... Čítať ďalej
20 | 11 | 2023 | Eka Balaskova

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robili tak ešte agresívnejšie pred voľbami a je malá nádej, že sa ich prístup k informovaniu v krátkom čase zmení. Preto sa domnievame, že naša úloha pri informovaní verejnosti je stále nezastupiteľná a chceme v nej pokračovať. 
Ďakujeme Vám za doterajšiu podporu, morálnu, aj finančnú. Budeme radi, keď nám budete pomáhať aj naďalej. Podporiť nás môžete svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní!

Ďakujeme vám!