Chmelár v tom má jasno: FICO UŽ DNES POLITICKY DOSIAHOL TO, ČO CHCEL
23 | 09 | 2023 I Diana Zaťková

Smer-SSD v sobotu prekvapil vyhlásením, že po voľbách plánuje podať žalobu na Zuzanu Čaputovú za úmyselné porušenie ústavy. Hoci si nemyslím, že smeráci nájdu potrebnú ústavnú väčšinu v parlamente na podanie takejto žaloby a aj keby teoreticky uspeli, i laickému znalcovi našej legislatívy musí byť jasné, že ústavný súd ju zmetie zo stola ako neodôvodnenú, Robert Fico týmto šikovným politickým ťahom už svoje dosiahol. Skonštatoval to historik a politický analytik Eduard Chmelár.

Názor Eduarda Chmelára prinášame v plnom znení.

Robert Fico už dnes politicky dosiahol to, čo chcel

Obnažil totiž všetkých prezidentkiných rytierov (dodajme: donkichotských a nedômyselných) od Šimečku cez Hegera až po Mikulca, ktorí Ficov návrh s tragikomicky uponáhľanou horlivosťou dychtivo, dôrazne a ostro odmietli, čím z nich urobil užitočných idiotov a ľahké politické terče lídra Smeru-SSD.

Zuzana Čaputová sa totiž v kauze snahy o ovplyvňovanie živých trestných káuz nedá obhajovať. Jednoznačne pochybila. Kto to nechce vidieť, bráni svoj klan, nie právny štát.

Generálny prokurátor totiž nie je podriadený prezidentke republiky. Je šiestym najvyšším ústavným činiteľom a predstaviteľom súdnej moci, ktorá je v demokratickom štáte prísne oddelená od výkonnej a zákonodarnej, takže hlava štátu mu nemá čo udeľovať príkazy a už vôbec nie vyhrážať sa mu.

Ak to nevie právnický nedouk Šeliga, mávnime nad tým rukou, lebo už o týždeň z neho bude politická mŕtvola. No ak takéto základné veci neovláda prezidentka republiky, nemá vo svojom úrade čo robiť.

Spor Fico vs Čaputová: ŽILINKA RIADNE ZAMIEŠAL KARTY! A má aj svedka... Začne sa prezidentka triasť?
Prezidentka Zuzana Čaputová odmieta vyjadrenia šéfa Smeru-SD Roberta Fica o ovplyvňovaní trestných káuz prostredníctvom generálneho prokurátora (GP). GP Maroš Žilinka na to má iný názor, a tak vysvetľuje... Hlava štátu zahmlieva Prezidentka... Čítať ďalej
23 | 09 | 2023 | Diana Zaťková/TASR

Pripúšťam, ide len o predvolebný ťah

Ak Kancelária prezidentky SR spolu s Progresívnym Slovenskom, Demokratmi, OĽaNO a dezorientovaným politológom Štefančíkom svorne kvičia, že zo strany Fica ide len o predvolebný ťah, pripúšťam, že to tak je. Kde však boli vtedy, keď Zuzana Čaputová podala na Roberta Fica žalobu dva týždne pred voľbami, ktorú odkladala takmer osem mesiacov? Čo iné to bolo, ak nie dosť neštandardný predvolebný ťah, navyše absolútne nevhodný a nedôstojný zo strany hlavy štátu, ktorej povinnosťou je zostať počas volebnej kampane nestranná?

Keď vidím premotivované vyhlásenia lídra PS Michala Šimečku, vždy potláčam úsmev. Pripomínajú mi totiž skôr predstieranie politickej činnosti, ako keď sa malé deti hrajú na vojačikov. Tvári sa strašne seriózne, ale každý vie, že je to hra, ktorú nemusíte brať vážne.

Ako keď dnes venoval zbytočný priestor rozhorčeniu nad fiktívnym obrázkom z dielne Igora Matoviča, ktorý ho zobrazil, ako sa objíma s Petrom Pellegrinim, čo Michal Šimečka so zväzáckou horlivosťou odsúdil ako hoax. Nuž, viem, že tento pán nemá zmysel pre humor, a tak nepredpokladám, že pochopí, že len hlupák analyzuje pravdivosť vtipov...

AKTUALIZOVANÉ: Matovič zdvihol Šimečkovi mandle! Čo je moc, to je veľa... A boj pokračuje
Napätie rastie! A to nielen medzi prirodzenými rivalmi, ale už aj medzi stranami, ktoré samé seba označujú za demokratické. Najnovšie je riadne hustá atmosféra medzi progresívcom Šimečkom a obyčajným človekom Matovičom. "Igor Matovič nemá hanbu.... Čítať ďalej
23 | 09 | 2023 | Diana Zaťková

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.

Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik