Václav Klaus: Fico bojuje proti odslovenčeniu Slovenska! (VIDEO)
17 | 09 | 2023 I Diana Zaťková

Bývalý prezident Českej republiky Václav Klaus v programe „Pane prezidente“ na XTV odpovedá okrem iného na otázku, ako možno vnímať situáciu na Slovensku, aký vplyv bude mať výsledok parlamentných volieb na dianie v Česku, či vysvetľuje tému migrantov.

Václav Klaus poslal 13. septembra list Robertovi Ficovi. V programe Pane prezidente odpovedá okrem iného na otázku, ako možno vnímať situáciu na Slovensku, kde sa aktuálne politici pred voľbami dokonca pobili. Ide podľa neho v týchto voľbách o viac ako v tých bežných parlamentných? Aký vplyv bude mať výsledok na dianie v Česku? A z čoho usudzuje, že Európania už nechcú pracovať?

„Slovensko je mladší štát a búrlivejší. My sme takí pomalí, ťažkopádni, trošku starí. U nás keď si dajú v krčme facku, tak na Slovensku už vyťahujú čakany. Čiže keď tam hustne atmosféra, hustne viac ako u nás,“  myslí si Václav Klaus.

„Teraz ide o to, či Slovensko definitívne preskočí na progresivistickú, pokrokársku linku absolútnych nohsledov dnešného západného liberálneho neviem čoho..., alebo sa udrží Slovenskom,“ pokračuje Klaus.

„Preto som v texte  (Robertovi Ficovi, pozn. red.)  napísal nielen, aby Slovensko zostalo demokratickou krajinou, ale aby zostalo samo sebou.“

„Všetka migrácia je zámer, cieľ rozriediť obyvateľstvo jednotlivých európskych krajín. A pomocou migrantov vytvoriť akéhosi človeka bruselského, ktorý nebude mať žiadny vlastný národ,“ podotýka tiež Václav Klaus, ktorý následne komentuje aj vrcholnú schôdzku dvadsiatich najväčších svetových ekonomík, tzv. G 20, ktorá sa cez víkend uskutočnila v indickom Dillí. Na prekvapenie mnohých summitu nedominovala ukrajinská agenda. 

„Ukrajina je téma číslo jedna iba v jednej krajine – u nás,“  dopĺňa Václav Klaus.

Viac vo videu:

zdroj: cz24.news

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!

(Aktualizované) V Prahe to začína opäť VRIEŤ!
Plné autobusy na Prahu... Proti vláde. Predseda strany PRO Henrich Rajchl zvolal na dnešnú 14. hodinu demonštráciu na Václavskom námestí v Prahe. Jeho cieľom je zaplniť ho. Má radosť, že autobusy s ľuďmi idúcimi na demonštráciu sú obsadené. „Cítim,... Čítať ďalej
16 | 09 | 2023 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik