FICO: SVOJVÔĽA ČURILLOVCOV POKRAČUJE POD PRIAMOU OCHRANOU PREMIÉRA ÓDORA A PREZIDENTKY ČAPUTOVEJ
17 | 09 | 2023 I Diana Zaťková

Na piatkovej tlačovej besede strany SMER – slovenská sociálna demokracia jej predseda Robert Fico uviedol, že v minulosti boli prezentované rôzne dôkazy o čurillovcoch, no dnes je to už posledný klinec. Zopakoval, že všetko sa deje s plným vedomím premiéra Ódora a prezidentky Čaputovej.

V minulosti sa vytvoril obraz, že obvinený Ďurka má na Úrade inšpekčnej služby (ÚIS)  mať nepodstatnú prácu úradníka. My však vieme, že je tretí v poradí najvyšší predstaviteľ ÚIS. Na samom vrchu tejto služby stojí pán Juhás, osobný kamarát pána Lipšica. Číslo dva je funkcionár ÚIS pán Svítok. Jeho manželka kandiduje za stranu Demokrati a je veľmi aktívna.

Hamran klame pred celým národom

Na tlačovej besede bol prezentovaný návrh uznesenia zo 7.6.2023 podpísané Ďurkom. Týmto začína trestné konanie bez vznesenia obvinenia a hovorí sa tam, že vznikla organizovaná zločinecká skupina zložená z ľudí obvinených v rôznych kauzách, ktorí mali zbierať peniaze na ovplyvňovanie presne nestotožnených policajtov a iných predstaviteľov prokuratúry a ďalších orgánov na spochybňovanie vecí vedených proti obvineným.

„Toto uznesenie je prvým dôkazom, že Hamran klame pred celým národom, keď tvrdí, že čurillovci s tým nemajú nič spoločné. Ako s tým nemajú nič spoločné, keď jeden z obvinených čurillovcov vydáva uznesenie, ktoré je podkladom na zadržanie riaditeľa Slovenskej informačnej služby a riaditeľa Národného bezpečnostného úradu ako najvýznamnejších bezpečnostných orgánov tohto štátu?“ pýta sa R. Fico.

OTVORENÝ LIST PREMIÉROVI ÓDOROVI! Odpadnete, čo píše príslušník Policajného zboru
Do redakcie Hlavného denníka bol doručený otvorený list, ktorý premiérovi Slovenskej republiky adresoval príslušník Policajného zboru zaradený ako vedúci oddelenia Východ, odboru ochrany a prevencie útvaru ochrannej služby a prevencie Úradu... Čítať ďalej
12 | 09 | 2023 | Gabriela Fedičová

Ďurka teda odchádza na ÚIS, má kontrolovať, aby čurillovci neboli odsúdení, minister vnútra Šimko prichádza o svoje zamestnanie, lebo sa nestotožnil s vecami, ktoré sa diali. Ďurka však ide na NAKA, kde sa vypočúval v trestnej veci kajúcnik Peter Petrov alias Tiger. Tohto mal vypočúvať vyšetrovateľ NAKA, no pred vypočutím s ním hovoril Ďurka, ktorý tam však nemal čo robiť.

Na tlačovej besede bola prezentovaná nahrávka zo septembra tohto roku, kedy prichádza útok na Tibora Gašpara, vyšetrovateľa Stahla, riaditeľa SIS a NBÚ. Tu jasne Ďurka hovorí Tigrovi, čo treba vo výsluchu do zápisnice povedať. Vo fáze prípravného konania, kedy svedok má prísť vypovedať a má byť poučený na začiatku výsluchu, k čomu ide vypovedať. A to v čase, keď už je na inšpekcii do vyšetrovania vedeného na NAKA. Kajúcnik Tiger tu ďalej hovorí, že Makó účelovo vypovedá vo veľa konaniach a teraz sa bojí. Je tu navyše potvrdené, že udavači majú obrovské výhody. Pokiaľ ide o Makóa je vypočutých sedem ľudí a všetci potvrdili, že mu dávali peniaze. A dodnes nebolo vznesené obvinenie proti Makóovi.

NA ŤAHU JE ÓDOR! Bude riešiť sexuálne obťažovanie v policajnej inšpekcii?
Vyšetrovateľka Diana Santusová podala sťažnosť na svojho nadriadeného Juraja Svítoka, okrem iného ho obviňuje zo sexuálneho obťažovania. Santusovej bývalý priamy nadriadený Ľubomír Imlej pomery v inšpekcii popísal v liste premiérovi Ódorovi. Za to,... Čítať ďalej
15 | 09 | 2023 | Diana Zaťková

Ódor a Čaputová kryjú zločiny

R. Fico uviedol, že do médií prišiel list, ktorý napísal pán Imlej z ÚIS, súčasný nadriadený Diany Santusovej. List bol adresovaný premiérovi Ódorovi. Z tohto listu vyplýva, že Imlej dostával priame pokyny od Juhásza, Svítoka a od Ďurku. Pán Imlej v liste tvrdí, že pochopil, že vedenie úradu si začalo pripravovať alternatívu, keď nesplní „špinavú prácu“ voči D. Santusovej, bude odstavený. Po tomto sa jeho nadradení rozhodli že nie je „ich človek“ a rozhodli sa ho tiež zbaviť prevedením na funkciu staršieho vyšetrovateľa KR PZ v Košiciach, čo je významný kariérny posun smerom dole. A jeho preloženie podpisuje Ódor. Na záver pán Imlej potvrdzuje, že Svítok inicioval založenie operatívneho spisu, kde predmetom malo byť konanie v spolupáchateľstve D. Santusovej a pána Imleja v tom, že Diana Santusová mala byť fiktívne práceneschopná a jej nadriadený ju mal kryť.

R. Fico ďalej zverejnil oficiálnu sťažnosť pani Santusovej, ktorú podala na vedenie ÚIS a na generálnu prokuratúru. Jej nadriadený Svítok pod vplyvom alkoholu na školení dával sexuálne návrhy, neskôr ju aj fyzicky obťažoval. Samozrejme premiér Ódor ani prezidentka nereagujú, jednoznačne kryjú zločiny, dokonca sa Ódor na tom podpisovaním personálnych rozkazov na tomto zúčastňuje. „Keď po tomto pani Santusová odmietla pána Svítoka, tak Juhás, Svítok a Ďurka dali pokyny Imlejovi, jej nadriadenému, musíš ju zlikvidovať.

Je to všetko klamstvo, zúria Demokrati a Čaputová

Strana Demokrati v reakcii pre TASR uviedla, že šéf Smeru-SD klame, zavádza, útočí na rodinu ich kandidátky a nenechajú sa ním zastrašiť.

"Ide o ďalšie z nehoráznych klamstiev a výmyslov zo strany Roberta Fica, pre ktoré prezidentka podala počas týždňa žalobu na ochranu osobnosti," uviedol pre TASR prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

MINISTERSTVO VNÚTRA SA PREBUDILO! Stanoviská k Imlejovi a Santusovej
Vyšetrovateľka Diana Santusová podala sťažnosť na svojho nadriadeného Juraja Svítoka, okrem iného ho obviňuje zo sexuálneho obťažovania. Santusovej bývalý priamy nadriadený Ľubomír Imlej pomery v inšpekcii popísal v liste premiérovi Ódorovi. Za to,... Čítať ďalej
15 | 09 | 2023 | Diana Zaťková/TASR

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré nechcú zverejňovať takzvané médiá "hlavného prúdu". Zatajujú Vám informácie a pokúšajú sa ovplyvniť Vašu mienku v ich prospech. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami, ktoré budú mať mimoriadny význam a rozhodnú o našom ďalšom osude. Naša spoločnosť prežíva zložité chvíle, priviedli ná do ekonomického, aj morálneho úpadku. Ohrozená je naša budúcnosť, budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte a nerozkrádajú ho, dôchodcov, detí, aj vnukov. Teraz stojíme  pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich spoločne zastavíme.

V Hlavnom denníku Vám budeme naďalej prinášať informácie, ktoré Vám zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.

Budeme radi, keď nám v tom pomôžete svojim darom. Môžete tak urobiť finančným príspevkom v akejkoľvek sume. Aj tá najmenšia, má pre nás veľký význam.
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Spoločne dokážeme byť silní!
Ďakujeme Vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik