Boris Kollár POTVRDIL chýry o chystaných akciách voči SIS a GP
16 | 08 | 2023 I Ladislav Kováčik

V rozhovore pre spravodajsky portál Online Tu a Teraz  Boris Kollár (Sme rodina) reaguje na aktuálne dianie okolo zadržania Tibora Gašpara. Kollár okrem iného uviedol, že už aj on počul o chystaných útokoch na šéfa SIS a generálneho prokurátora. Je potrebné doplniť, že po Robertovi Ficovi (Smer-SSD) je Boris Kollár prvým z bývalej koalície, ktorý tieto "nateraz chýry" potvrdzuje.

Kollár: Spackali to!

Redaktor Rasťo Ekkert  sa predsedu parlamentu a lídra Sme rodina Borisa Kollára spýtal, ako vníma zatknutie a následné prepustenie Tibora Gašpara. Kollár sa priamo vyjadril, že tu išlo o „frašku a fatálne zlyhanie polície“. „Nejaká snaha bola, nebola naplnená,“ uviedol Kollár. Zároveň povedal, že keby niekto chcel pomôcť v kampani Robertovi Ficovi, nerobil by to inak.

Redaktor sa ďalej spýtal, či si Kollár v súvislosti s priebehom zatknutia Gašpara nemyslí, že tu malo ísť o nejaký psychický nátlak. Poukázal tu trebárs na zadržanie Gašpara v skorých ranných hodinách.

Nevyšlo im, čo si naplánovali. Pravdepodobne chceli väzobne stíhať pána bývalého policajného prezidenta,“ uviedol Kollár. „Keď chcete robiť nejakú vec, tak musíte uniesť dôkazné bremeno. Pravdepodobne to len spackali ako všetko ostatné,“ okomentoval ďalej prácu polície.

Podľa redaktora tlačovka policajného prezidenta Štefana Hamrana vyznela v zmysle, že vlastne všetko bolo v poriadku. Kollár si však nemyslí, že by to tak bolo. V poriadku by podľa neho bolo, predvolať si Gašpara na políciu, kde by dal svoje vysvetlenie a po dvoch hodinách by pokojne mohol odísť, pričom polícia by ho mohla ďalej stíhať.

Kollár hovorí, že zo zatýkania Gašpara sa stal len jeden "humbug", ktorým policajti vlastne len pomohli Ficovi. „Ja im tlieskam, fakt!,“ uviedol ironicky Kollár, pričom zopakoval, že keby chcel niekto podporiť Fica, nerobil by to inak.

Redaktor ďalej v rozhovore poukázal na tvrdé zaobchádzanie s Gašparom. Podľa neho si obyčajný človek môže predstavovať, aké by to bolo, keby obvinili jeho. Spýtal sa Kollára, či takéto konanie polície nemôže vyvolávať v bežných ľuďoch strach.

Kollár odpovedal, že už to strach vyvoláva. Podľa lídra Sme rodina sa už za minulej vlády Smeru-SD dialo, že jedna skupinka si uzurpovala právo na spravodlivosť. Kollár uviedol, že predstavitelia Sme rodina boli odpočúvaní, takisto boli podľa neho vtedy rozbehnuté viaceré nezmyselné trestné stíhania. Predseda parlamentu si myslí, že je najhoršie, keď jedna skupinka vystrieda druhú a ľudia si potom môžu právom myslieť, že tu nevládne spravodlivosť a zákon a tým pádom sa môžu aj obávať.

Nejde o nič iné ako o prenasledovanie a zastrašovanie opozície
Pod týmto titulkom ponúkol na sociálnej sieti čitateľom komentár politológ a publicista Eduard Chmelár. Text publikujeme v pôvodnom rozsahu - nekrátený. ________________________________ "Fiasko, ktoré dnes v noci utrpela NAKA a v podstate aj celá... Čítať ďalej
13 | 08 | 2023 | Ivan Brožík

O útokoch proti Aláčovi a Žilinkovi počul aj Kollár

Redaktor ďalej pripomenul tlačovku predsedu Smeru-SSD Roberta Fica, kde dotyčný uviedol, že má informácie, že sa chystajú útoky na šéfa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča a na generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Novinár sa zaujímal, či má takéto informácie aj Kollár.

Kollár odpovedal, že o tom tiež počul. Zároveň však uviedol, že sa ako politik nemôže vyjadrovať k niečomu, čo len počul. Pripomenul nahrávky, na ktorých vyšetrovatelia NAKA hovorili o vyšetrovateľke Diane Santusovej, že jej podpália auto a mali o nej vulgárne poznámky. Na týchto nahrávkach je podľa Kollára vidieť, že sa ju vyšetrovatelia známi ako „čurillovci“ snažili zavrieť, čo sa však nakoniec neudialo. Kollár uviedol, že keby v tom čase uviedol, že má takéto informácie, tak by bol za hlupáka.

Niečo takéto sa aktuálne asi deje voči Aláčovi a Žilinkovi, uznal Kollár. To, či sa to policajti odvážia aj urobiť, podľa neho ukáže čas. Podľa svojich slov nemôže zaujať stanovisko k niečomu, čo ešte nie je.

Redaktor sa nakoniec Kollára spýtal, či v čase predvolebnej kampane vyplávajú na povrch ešte ďalšie „bomby“ a špinavosti. Kollár uviedol, že do politiky prišiel z podnikateľského sektora, kde podľa jeho slov nebola až taká špina ako je v politike.

Fico o útokoch na šéfa SIS a generálneho prokurátora

Líder Smeru-SSD Robert Fico v reakcii na prepustenie Gašpara povedal, že toto je len začiatok.

"Pripravte sa na to, že v najbližších dňoch prídu útoky na tých, ktorí majú opačný názor. Máme informácie, že celá partička na NAKA sa chystá na šéfa SIS a šéfa generálnej prokuratúry Žilinku,“ povedal Fico na tlačovej konferencii.

Viac vo videu:

Opäť manipulácia nahrávok. V hlavnej úlohe Hamran a ÚŠP
Pondelkovú (14. augusta) tlačovú besedu (TB) Štefana Hamrana si so záujmom pozrel aj nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Ten po jej zhliadnutí konštatuje, že Štefan Hamran spolu s Úradom špeciálnej prokuratúry opäť manipulujú... Čítať ďalej
15 | 08 | 2023 | Eka Balaskova

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik