Naď vypálil neprajníkom rybník. Múzeum SNP získalo vyše 3 mil. eur na obnovu
24 | 01 | 2023 I Ivan Mihale

Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici získalo viac ako tri milióny eur z eurofondov, ktoré použije na obnovu a rekonštrukciu národných kultúrnych pamiatok - Pamätníka SNP a vypálenej obce Kalište. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Múzeum SNP vďaka spolupráci s ministerstvom obrany získalo v pozícii priameho prijímateľa celkovo 3.322.000 eur. Ide o financie z Európskych štrukturálnych a investičných fondov. Aktuálne prebieha príprava potrebnej technickej dokumentácie, následne začne proces verejného obstarávania spracovateľa," konštatovala hovorkyňa.

Minister obrany nechal odkaz! Aj pofidérnym!
Múzeum SNP v Banskej Bystrici patrí pod rezort Ministerstva obrany SR. Minister Jaroslav Naď na sociálnej sieti nechal okrem iného aj "...odkaz motorkárom s ruskými vlajočkami z Múzea SNP...," ako napísal. "Nie tak dávno bolo v Múzeu SNP... Čítať ďalej
10 | 03 | 2022 | Eka Balaskova

Hlavné priority

Medzi hlavné priority projektu patrí rekonštrukcia okien na oboch skulptúrach objektu múzea, obnova a zateplenie strechy, obnova dlažby či komplexná rekonštrukcia pamätníka na Kališti. Podľa riaditeľa Múzea SNP Mariana Uhrina finančné prostriedky umožnia realizovať práce, vďaka ktorým prejdú pamätníky zásadnou obnovou, ktorá im prinavráti stav a podobu zodpovedajúcu historickému významu SNP.

Hrdý Naď

"Je našou povinnosťou zachovávať pamiatky pre ďalšie generácie, k čomu sa prihlásila aj vláda v programovom vyhlásení. Nesmierne ma teší, že architektonická ikona Banskej Bystrice Pamätník SNP, a tiež Kalište sa dočkajú významnej obnovy," zdôraznil dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Ako dodal, Múzeum SNP získalo z eurofondov prostriedky v takomto veľkom objeme prvýkrát vo svojej histórii.

Murín: Múzeum SNP pod Naďom? Riadená likvidácia našej histórie s cieľom obrať nás o minulosť
„Lokajovi Naďovi, ktorý považuje občanov tejto krajiny za opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov sa stane to, čo podobným lokajom cudzích záujmov pred ním. Aj na neho platí americká vďaka v hesle ‘po použití zahodiť’,“ upozorňuje rusofóbneho... Čítať ďalej
09 | 10 | 2021 | Petra Demková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme!