Rusko VARUJE: Ukrajinci ZAPLATIA za západné tanky!
23 | 01 | 2023 I Diana Zaťková

Kremeľ varoval, že obyvatelia Ukrajiny „zaplatia“, ak sa Západ rozhodne poslať tanky na podporu Kyjeva, informuje Guardian.

Nemecko tvrdošijne odmieta prijať rozhodnutie, pretože čelí silnému diplomatickému tlaku, aby poslalo svoje tanky Leopard 2. Najnovšie len v nedeľu ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbock uviedla, že Nemecko "nebude stáť v ceste", ak Poľsko alebo iní spojenci požiadajú o povolenie poslať svoje nemecky vyrobené tanky Leopard na Ukrajinu.  Aj toto však vedie k rastúcej frustrácii z Kyjeva.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že rozpory v Európe v otázke poskytnutia tankov Kyjevu ukázali, že v rámci aliancie NATO rastie „nervozita“. "Ale zodpovednosť za pokračovanie konfliktu nesú, samozrejme, všetky krajiny, ktoré sa priamo alebo nepriamo podieľajú na pumpovaní zbraní do Ukrajiny a zvyšovaní jej technologickej úrovne."

Hlavná vec je, že "je to ukrajinský ľud, kto zaplatí cenu za všetku túto pseudopodporu", povedal.

Peskov tiež odmietol oznámenie Washingtonu, že plánuje uvaliť sankcie na ruského súkromného žoldniera Wagner Group.

Povedal: "Nemyslím si, že z praktického hľadiska to má pre našu krajinu a tým menej pre súkromnú vojenskú spoločnosť Wagner (PMC) význam."

Žiadna IZOLÁCIA Ruska SA NEKONÁ! Južná Afrika, Rusko a Čína plánujú spoločné manévre a Afrika sa búri proti Európe
Po cvičení v Bielorusku tu máme cvičenie oveľa podstatnejšie! Protieurópske sankcie, ktoré niekto úplne mylne nazýva sankciami protiruskými, boli a stále sú namierené predovšetkým na zničenie európskej prosperity! Pomýlený Brusel Nekoná sa nič z... Čítať ďalej
23 | 01 | 2023 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme!