O post primátora Žiliny zabojuje deväť kandidátov
20 | 09 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

O post primátora Žiliny zabojuje v jesenných komunálnych voľbách deväť kandidátov. Mestská volebná komisia zaregistrovala štyroch nezávislých kandidátov, piatich kandidátov nominovali politické strany, hnutia a koalície politických strán a hnutí. TASR o tom v utorok informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Kandidátmi sú Silvia Bakkery (Republika), Timotej Bernhauser (nezávislý), Peter Cibulka (nezávislý), Peter Fiabáne (nezávislý), Patrik Groma (Hlas-SD, KDH), Ján Rzeszoto (nezávislý), Pavol Slota (Domov-národná strana), Štefan Zelník (Život-národná strana) a Daniela Zemanová (Hnutie Občan Národ Spravodlivosť).

O miesto poslanca v 31-člennom mestskom zastupiteľstve sa uchádza 138 kandidátov. Z nich je 50 nezávislých a 88 je kandidátov politických strán, hnutí a koalícií.

Matovičovo vytriezvenie: Ľudia chcú pomoc, nie egotripy
V utorok nás čaká pokus o druhé otvorenie schôdze NR SR. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) ju očakáva s optimizmom a s tým, že energetická kríza bude onedlho minulosťou. Piatková dohoda so SaS "Tie požiadavky boli také, že niekto mal pocit,... Čítať ďalej
20 | 09 | 2022 | Eka Balaskova

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik