Vojenský analytik: Putin na Ukrajine urobil to, čo mala už dávno urobiť EÚ, NATO a OSN (VIDEO)
10 | 08 | 2022 I Tibor Malý

Vojna na Ukrajine je niečo, čo je rozhodne odsúdeniahodné, lenže prečo vznikla sa na verejnosť dostáva len veľmi ťažko. Informácie o tom sú totiž nežiadúce, a kto ich šíri má problém. Kto sa ale nebojí povedať pravdu je český podplukovník v zálohe Martin Koller, ktorý v diskusii na túto tému povedal zaujímavé veci.

Martin Koller je vojenský analytik, inžinier, diplomat a podplukovník v zálohe. Pracoval ako analytik a redaktor pre ministerstvo obrany, teraz je na penzii. Zameriava sa predovšetkým na vojenské technológie, históriu a politiku bezpečnosti. Video s diskusie s ním zverejnil na sociálnej sieti Tomáš Špaček z hnutia Republika.

Ukrajincom, pokiaľ možno, strkajú staré zbrane

Celá bojaschopnosť Európskej únie je podľa Martina Kollera taká, ako keď sa chlapci skrývajú jeden za druhého a strkajú jedného pred seba, pretože nikomu sa do vojny nechce. „Tak tam do toho mäsového mlynčeka natlačili tých chudákov Ukrajincov, ktorým, pokiaľ možno, strkajú staré zbrane. To je celá ich politika. Natlačiť niekoho pred seba aby sa nechal vraždiť. A vôbec im to nevadí, pritom majú plné ústa demokracie a ľudských práv,“ hovorí hneď v úvode videa Koller, podľa ktorého keby hneď na začiatku invázie zažiadala Ukrajina o prímerie, tak k tej vojne nedošlo, neboli by tam mŕtvi, zničené mestá, vdovy a siroty. „Teraz sme v situácii, že Zelenskyj ženie Ukrajincov úplne nezmyselne do mäsového mlynčeka, pritom tú vojnu nemôžu vyhrať,“ dodáva český vojenský expert.

„Ukrajina vojnu prehráva, ale úplne nezmyselne sa tam vraždia ľudia a my tu platíme tú utečeneckú komédiu,“ prízvukuje Koller, podľa ktorého Putin urobil to, čo mala už dávno urobiť EÚ, NATO a predovšetkým OSN. To znamená oddeliť bojujúce strany a presadiť mierové riešenie, ale nikto z nich to neurobil. „Upozorňujem, že Putin sa opakovane snažil oslovovať ako NATO, tak EÚ aj OSN, lenže všetci na neho doslova pľuvali. Takže čo mohol urobiť? Nechať ukrajinskú armádu aby tam páchala genocídu ako tomu bolo v Kosove? To by bol blázon. To by stratil tvár. Nechať ukrajinskú armádu aby vtrhla na Krym a vraždila tam ľudí? Však sa pozrite ako sa Ukrajinci chovali,“ upriamuje v diskusii podplukovník vo výslužbe pozornosť na Ukrajinu, ktorej politické i vojenské vedenie sa z celej situácie usiluje vyjsť ako to najviac poškodené.

NATO spolupracuje so zbrojárskymi firmami, aby sa zvýšili dodávky zbraní Kyjevu
Členovia Severoatlantickej aliancie (NATO) úzko spolupracujú so zbrojárskymi spoločnosťami, aby Ukrajina dostala viac dodávok zbraní a vojenského vybavenia a pripravila sa na dlhú vojnu s Ruskom. Vo štvrtok to pre tlačovú agentúru Reuters povedal... Čítať ďalej
05 | 08 | 2022 | Ivan Mihale/tasr

V horách Kosova sa cvičia islamskí teroristi

„Tam sa vraždilo, lúpilo a znásilňovalo, ale nikto to neriešil. To v našich médiách nebolo počuť, pritom to sa tam od roku 2014 dialo. Tam je vojenských zločinov ako mrakov a pritom nikto to neriešil. Môžeme začať tými upálenými v Odese v Dome odborov,“ vysvetľuje Koller, podľa ktorého Putin urobil iba to, čo mali spraviť iné organizácie. „Zabránil genocíde. Vzor sme videli na Balkáne. Tam tak úspešne zasiahlo NATO a EÚ, že tam došlo ku genocíde Srbov, k ich vyháňaniu, a výsledok je napokon taký, že tam vznikli dva zločinecké narkomafiánske štáty Bosna a Hercegovina a Kosovo, kde investuje Islamský štát, rôzni teroristi a narkomafiáni, a ktorých navyše už pomaly 30 rokov živíme z peňazí EÚ,“ nedáva si český vojenský expert servítku pred ústa.

Koller hovorí aj o tom, že má kamaráta, ktorý v Bosne slúžil a ten mu popisoval, že tam to je niečo neskutočné. „Tam sa bežne medzi sebou strieľajú mafiáni so samopalmi a vyhadzujú si domy do vzduchu náložami. Počujete o tom niečo v našich médiách? Nič! A to sa tam skutočne deje,“ rozpráva podplukovník v zálohe, ktorý hovorí o priamom svedkovi, ktorý to tam celé zažil. Ďalšie, čo sa podľa neho preukázalo bolo, že v horách Kosova sa cvičia islamskí teroristi. „Čo s tým NATO a EÚ robia? Nič!“ konštatuje znechutene Koller, podľa ktorého je to dlhodobá záležitosť, pretože bosnianska a kosovská armáda si do určitej úrovne hôr vôbec netrúfne ísť.

NATO a EÚ zasahujú v prospech zločineckého režimu

„Tam skutočne investujú narkomafiáni a teroristi, ktorí tam získavajú občianstvo a dúfajú, že sa napokon s týmito narmafiánskymi štátmi stanú členmi EÚ a jej občanmi,“ vysvetľuje český podplukovník v zálohe. „A toto všetko tu živíme a platíme, takže ten scenár je podobný. Opäť NATO a EÚ zasahujú v prospech zločineckého režimu, a v podstate podporovali genocídu,“ končí vojenský expert Miroslav Koller svoj nekompromisný pohľad na situáciu okolo vojny na Ukrajine.