Holandsko a Nemecko sa chystajú poslať na Slovensko rakety Patriot
08 | 03 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

Na základe žiadosti Severoatlantickej aliancie (NATO) sa Holandsko a Nemecko pripravujú na dodávku systému protivzdušnej obrany Patriot na Slovensko. V utorok to oznámila holandská ministerka obrany Kajsa Ollongernová, informuje TASR podľa správy holandskej tlačovej agentúry ANP.

"Holandské ministerstvo obrany sa momentálne pod vedením Nemecka logisticky pripravuje na prevoz systémov protivzdušnej obrany Patriot na Slovensko," informovala Ollongernová a dodala, že okrem rakiet vyšle Holandsko na Slovensko aj 150 vojakov.

Podľa ministerky zatiaľ nie je jasné, kedy presne techniku odošlú, ale malo by to byť čo najskôr.

https://www.hlavnydennik.sk/2022/03/08/britania-je-pripravena-na-dobrovolne-obete

Dodanie systému Patriot na Slovensko je súčasťou úsilia NATO o posilnenie východného krídla Aliancie v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Holandská armáda vlastní tento systém od roku 1987 a nedávno ho zmodernizovali.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) ešte 26. februára avizoval, že Nemecko dodá na Slovensko systém Patriot na posilnenie protivzdušnej obrany. "Nemecko bude robustne participovať na jednotke predsunutej prítomnosti, a to dodaním systému Patriot. Spoločne s Holandskom vyšlú aj personál a spoločne budú súčasťou vytvorenej jednotky na území SR," skonštatoval vtedy minister a poďakoval sa nemeckej a holandskej vláde za prísľub vojenskej pomoci.

Ruské rodiny sa v zúfalom pátraní po stratených vojakoch obracajú na ukrajinskú horúcu linku
"Prepáčte, že vás ruším, volám ohľadom môjho brata." "Máte nejaké informácie o mojom manželovi?" "Dobrý deň, horúca linka, je to miesto, kde môžete zistiť, či je niekto nažive?" Ide o úryvky zo zvukových nahrávok, ktoré boli urobené na... Čítať ďalej
08 | 03 | 2022 | Diana Zaťková

Poznámka: Článok pochádza z oficiálneho legálneho zdroja a nevyjadruje stanovisko redakcie HD.

Nájdete nás naďalej aj a najmä tu: https://t.me/hlavnydennik