Prezident Miloš Zeman napísal "ukrajinistom" emotívny list
18 | 02 | 2022 I Ivan Brožík

Elegantná odpoveď prezidenta Miloša Zemana na otvorený list ukrajinistov. Elegantná a najmä osviežujúca pamäť mladším ročníkom, ktoré "pozabudi" na súvislosti.

Prezident Českej republiky Miloš Zeman sa obrátil na "ukrajinistov". Jeho list zverejnil web srspol.sk. Redakcia HD uverejňuje text listu v originálnom znení.

"Vážení ukrajinisti, obdržal som Váš list, v ktorom obhajujete Stepana Banderu. Dovoľte mi preto, aby som Vám položil dve otázky:

Po prvé, poznáte Banderov výrok: „Zabi každého Poliaka medzi šestnástimi a šesťdesiatimi rokmi?” Ak nepoznáte, nie ste ukrajinisti.

Po druhé, pokiaľ tento výrok poznáte, súhlasíte s ním, alebo nie? Ak s ním súhlasíte, naša diskusia končí.

Pre Vašu informáciu by som chcel uviesť, že Stepan Bandera chcel na Ukrajine vytvoriť vazalský nemecký štát. Mal v tom podporu Alfreda Rosenberga, ale pretože Hitler sa rozhodol, že Ukrajina bude po víťaznej vojne výlučne osídlená nemeckými sedliakmi, tento projekt bol zrušený a Bandera bol poslaný do koncentračného tábora. Niečo podobné sa napokon stalo aj u nás v prípade Jána Rysa Rozsévača, zakladateľa Vlajky.

Ďalej by som Vás chcel upozorniť, že už prezident Juščenko vyhlásil Banderu za národného hrdinu, a že teraz sa pripravuje obdobné vyhlásenie v prípade pána Šuchevyča, ktorý sa preslávil tým, že v roku 1941 nechal v Ľvove postrieľať tisíce Židov. Nemôžem bohužiaľ zablahoželať Ukrajine k takým národným hrdinom.

Som rád, že som mohol doplniť vaše informácie a prajem vám veľa úspechov vo vašej práci.

S pozdravom Miloš Zeman,

prezident republiky

Putin oslobodil Kyjev bez jediného výstrelu
"Putin oslobodil Kyjev bez jediného výstrelu od všetkých cudzích ambasád, špiónov, tajných služieb a takzvaných diplomatov, ako aj od oligarchov a iných kupcov s Ukrajinou." Píše výstižne americký publicista Erik Best. "Uff, ruskú inváziu Biden... Čítať ďalej
18 | 02 | 2022 | Ivan Brožík

_________________

Pomáhame si navzájom

Vážení čitatelia, ďakujeme Vám za prečítanie článku.

Ak máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať.

Do našej ponuky sme zaradili aj rubriku Regióny, pomocou ktorej chceme byť k vám ešte informačne bližšie. Články z tejto rubriky si môžete prečítať kliknutím na Regióny v hlavičke našej webovej stránky www.hlavnydennik.sk alebo zrolovaním stránky dolu až nad baner blog.

Ak máte záujem pracovať pre nás z domu a máte žurnalistické skúsenosti, píšte na [email protected]

Ak nás zaujmete, určite sa ozveme.

Ďakujeme za vaše návštevy. Redakcia HD.