Facebook Inc. plánuje zmeniť svoj názov, tvrdí zdroj
20 | 10 | 2021 I TASR

Americká spoločnosť Facebook Inc. plánuje budúci týždeň oznámiť, že zmení svoj názov. V utorok večer o tom informoval americký portál The Verge s odvolaním sa na osobu oboznámenú s týmto plánom.


Ako píše agentúra Reuters, zmena názvu má podľa The Verge symbolizovať, že spoločnosť sa chce sústrediť najmä na budovanie metaverza. Ide o verziu internetu pre virtuálnu realitu, ktorú tento americký technologický gigant vidí ako budúcnosť.
Nový názov odhalený 28.októbra

Generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg plánuje o novom mene hovoriť 28. októbra na tohtoročnej konferencii Facebook Connect, nový názov však firma môže odhaliť aj skôr, dodáva The Verge.

Spoločnosť Facebook Inc. uviedla len to, že sa nevyjadruje ku klebetám ani špekuláciám. Samotná sociálna sieť si svoje meno s najväčšou pravdepodobnosťou ponechá a bude aj naďalej jedným z produktov, ktoré Zuckerbergova spoločnosť ponúka, analyzuje Reuters.

Analytička tvrdí, že produkty Facebooku sú škodlivé pre deti
Zakladateľ a generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg odmietol tvrdenia bývalej dátovej analytičky Facebooku, ktorá pred americkým Kongresom vyhlásila, že produkty Facebooku sú škodlivé pre deti a prispievajú k polarizácii spoločnosti v... Čítať ďalej
06 | 10 | 2021 | Ivan Mihale/ TASR

Tisíce nových pracovných miest

Správa prichádza po tom, čo technologický gigant v pondelok oznámil plány na najatie 10.000 ľudí v Európskej únii (EÚ) s cieľom vybudovať spomínané metaverzum.

Facebook v súčasnosti čelí rastúcim výzvam na prísnejšiu reguláciu s cieľom obmedziť jej vplyv. Spoločnosť navyše minulý mesiac čelila kritike po tom, ako bývalá zamestnankyňa Frances Haugenová zverejnila interné štúdie, podľa ktorých Facebook vie, že jeho sociálna sieť môže byť škodlivá pre duševné zdravie mladých ľudí.
Instagram a WhatsApp je rovnako škodlivý, ako Facebook

Podľa dokumentov Facebook pozná negatíva svojho algoritmu, no nielenže s tým nič nerobí, ale v mene vyšších ziskov to ešte podporuje. Podľa Haugenovej, ktorá vypovedala pred americkým Kongresom, sa to netýka iba samotného Facebooku, ale aj ďalších produktov spoločnosti ako je Instagram, či WhatsApp.

Zakladateľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg čelí obvineniam!
"Nie je pravda, že Facebook uprednostňuje zisk pred bezpečnosťou svojich služieb." Vyjadril sa vo svojom príspevku šéf firmy Mark Zuckerberg. Obhajoval sa pred obvinením, ktoré pred podvýborom Senátu amerického Kongresu vyhlásila bývalá... Čítať ďalej
07 | 10 | 2021 | Denis Merva