Bratislava: Staromestské trhy by sa mohli začať 26. novembra, budú však iné
19 | 10 | 2021 I TASR

Na Hviezdoslavovom námestí v bratislavskom Starom Meste by sa mohli tohtoročné vianočné trhy konať od 26. novembra do 23. decembra. Také sú plány mestskej časti. Na rozdiel od minulého roka, keď tradičné vianočné stánky nahradili flexibilné foodtrucky, sa tentoraz pripravuje na klasický stánkový predaj. Či a v akej forme sa trhy budú konať však bude závisieť od pandemickej situácie.


Chýbať by nemal ani vianočný kultúrny program, avšak aj ten by tento rok mal prejsť úpravou. Mestská časť prichádza s festivalom Šťastné a veselé, v rámci ktorého by ľudia za vianočnou atmosférou nemuseli ísť výhradne do centra mesta. Nový koncept chce atmosféru adventu priniesť do rôznych kútov vrátane rezidenčných častí. "Chceme ísť s vianočnými koncertmi a 'performáciami' na miesta, ktoré sa s kultúrnymi podujatiami štandardne nespájajú," približuje Ľubica Hustá, vedúca referátu kultúry staromestského miestneho úradu.

Najnovšia novela uľahčí vyhazov zo zamestnania: Od januára 2022 bude dôvodom vek!
Kam to spejeme? Na Slovensku pomaly nemá kto robiť, ale zamestnávatelia budú môcť ľahšie vyhadzovať dôchodcov! Novela Zákonníka práce rozšírila možnosti zamestnávateľa ukončiť pracovný pomer so zamestnancom, ktorý dovŕšil 65 rokov veku a vek určený... Čítať ďalej
19 | 10 | 2021 | Diana Zaťková

Tento rok sa ulice znova rozsvietia

Vianočnú atmosféru bude dotvárať vianočné osvetlenie, ako aj na vianočné stromčeky. K tomu tradičnému na Hviezdoslavovom námestí by mal pribudnúť aj vianočný stromček na Rázusovom nábreží pri Propelleri. "Vlani bola svetelná výzdoba centra mesta skromná, už preto, že historické jadro mesta bolo de facto vyľudnené. Tento rok sa ulice znova rozsvietia," ubezpečuje starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.
Maximálne v oranžová farba a režim OTP

Podujatie Staromestské vianočné trhy 2021 sa bude konať iba v prípade, že sa okresy Bratislava I - V budú v rámci COVID automatu nachádzať maximálne v oranžovej farbe, teda stupni ostražitosti. Podujatie bude v režime OTP.

Vianočné trhy pripravuje tento rok aj hlavné mesto. Konať by sa mali od 26. novembra do 22. decembra na Hlavnom a Františkánskom námestí. Ich režim sa taktiež prispôsobí aktuálnej pandemickej situácii. Mesto nevylučuje, že ak bude kritická, zváži otvorenie trhov.

Fico: Kašlem na bratríčkovanie s koalíciou, zachráňme Slovensko!
V najnovšom príspevku na sociálnej sieti sa Robert Fico vrátil k nedeľnému protestu v Rimavskej Sobote. Zúčastnilo sa na ňom vyše 4 tisíc nespokojných občanov. Čítať ďalej
18 | 10 | 2021 | Ivan Mihale