HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič si robí s národom čo chce, demonštruje svoju moc

Igor Matovič / Fikcia - fotomontáž (via TASR)

Aktivista a bývalý minister Ficovej vlády Juraj Draxler sa tvrdo vyjadril na svojom facebookovom profile o rozpočte Igora Matoviča.

„Rozpočet je čistá demonštrácia sily Igora Matoviča,“ píše Draxler. „Znižovanie platieb do zdravotníctva, druhý rok po sebe znižovanie rozpočtu vysokých škôl, nulové zvýšenie platov učiteľom atď.“ Obrovské peniaze však idú na „konzultačné kontrakty“.

Blaha o koalícii a najmä Matovičovi: Oklamali Slovákov a podlo sa dostali k moci! (VIDEO)

Za štandardných podmienok by sa zdvihla vlna nevôle. Avšak ide o Matoviča, ktorému najväčšie zlyhávania prechádzajú. To, čo niektorým oblastiam odoberá, sú z hľadiska rozpočtu malé peniaze. Ale pre Matoviča je to demonštrácia jeho sily. On môže všetko. Rovnako mohol naťahovať podobu rozpočtu do posledného možného termínu, ktorý požaduje Brusel.

„Vie, že žiadna búrka nebude. Pôjdu médiá proti nemu? Celé roky bojovali proti mafii a teraz by mali zarezať toho, kto boj proti mafii v posledných voľbách vyhral?“

Vysoké školy nebudú podľa Draxlera ani štrajkovať. Obmedzila sa prezenčná výučba, štrajk by si nikto ani nevšimol.

Koaličná rada sa má zaoberať najmä rozpočtom. Matovič tvrdí, že už s partnermi „vyložili karty na stôl“

„Niektorí mali opäť raz naivné očakávania, že sa po fiasku s lotériou trochu dá do úzadia. Naopak, toto je presne jeho chvíľa. Ukázať, čo všetko má v rukách. A on to dokonale demonštruje. Tento národ patrí jemu. A on si s ním bude robiť, čo sa mu zachce.“

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info