HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

To vážne? Úlohy štátu by mali zastúpiť sponzori? Pýta sa generál vo výslužbe

Minister obrany Jaroslav Naď to na sociálnej sieti opäť raz poriadne schytal. Zdroj: TASR
Perlenie ministra obrany nemá konca kraja! Jaroslav Naď vážne rozmýšľa nad tým, že sponzorov pre Vojenskú nemocnicu Ružomberok alebo múzeum SNP bude hľadať v zahraničí, píše na sociálnej sieti generál vo výslužbe Jozef Viktorín.
Minister obrany Naď včera v rádiu Expres okrem iného uviedol, že pri svojej ceste do USA v najbližšom čase navštívi aj firmu Lockheed Martin Corporation. Tá sa podieľa na dodávaní stíhačiek F-16. Čo povedal následne však zdvihlo žlč generálovi Viktorínovi.
Naď ide prosiť o pomoc
„Parafrázujem myšlienku ministra: vraj ich poprosí o podporu Leteckých opravovní Trenčín a taktiež o nejaké sponzorstvo pre Vojenskú nemocnicu Ružomberok, alebo múzeum SNP,“ krúti hlavou Viktorín.
Podľa neho chce minister nahrádzať úlohy štátu sponzormi a vytvárať si alibi k nákupu (nielen) lietadiel. „Keby ste nemíňali verejné zdroje, dve miliardy na modernizáciu, tak by bolo aj na nemocnicu, na múzeum a aj na ďalšie veci v prospech všetkých občanov!“ uzatvoril generál.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/10/13/ruskova-sikana-vo-zvolene-nad-tymto-vam-isto-zostane-rozum-stat-video/
V ozbrojených silách takmer 40 rokov

Generál Jozef Viktorín odslúžil v ozbrojených silách Slovenskej republiky takmer 40 rokov. Pôsobil ako vojenský pridelenec SR v Turecku, Poľsku, pobaltských štátoch a na ďalších významných vojenských funkciách.

Dokonale pozná štruktúru Ozbrojených síl SR aj NATO. Po rokoch celoživotných skúseností je presvedčený, že Slovensko si musí sebavedome nájsť vlastnú cestu a nenechať sa už zaťahovať do cudzích konfliktov a krvavých vojenských “dobrodružstiev”.

Nová zábava na nete: Takto vtipkári okomentovali odchody Borisa Kollára! (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info