HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Nemá v sebe hanbu toto predkladať? FUJ! Odkazuje člen skupiny No Name ministerke kultúry

Ministerka kultúry SR Natália Milanová. FOTO TASR - Dano Veselský

Po zdravotníkoch a sudcoch sa ozýva ďalšia nespokojná skupina. Tentokrát ide o umelcov. K skupine nespokojných sa pridáva člen skupiny No Name, Ivan Timko. Na sociálnej sieti sa Timko vyjadruje k novému návrhu mediálneho zákona a pre ministerku kultúry, Natáliu Milanovú má odkaz!

V novom mediálnom zákone ministerstvo kultúry navrhuje zrušenie povinnosti vysielať 25 percent slovenských hudobných diel pre súkromnoprávnych vysielateľov. „Umelcov, ktorí ako tak prežívali z tantiémy, chce ministerka doslova pochovať tým, že odstaví aj ich posledný príjem,“ informovalo HD.

Genocída slovenskej hudby? To snáď nemyslíte vážne pani ministerka!

Nemá v sebe hanbu toto predkladať? FUJ!

„Počítam s tým, že tento zákon zmietnu zo stola. Považujem za samozrejmosť, že predseda slovenského parlamentu, čoby, majiteľ slovenského rádia sa bude aj tu vyhrážať odchodom z tejto tragikoalície,“ píše člen skupiny No Name.

A pokračuje v rovnako ostrom tóne s výkričníkmi. „20min. z hodiny reklám o vajciach z podstielky v slovenskom jazyku im nevadia, ale slovenská muzika to hej. To ti je pliaga strašná!“ Zdôrazňuje Timko.
V závere príspevku necháva ministerke kultúry odkaz. „Tá ženská, ktorá si na umelcov počas Covidu ani len nespomenula , nemá v sebe hanbu toto predkladať? FUJ!!!“ konštatuje Ivan Timko.

Petícia: Vláda chce menej slovenskej hudby v rádiách. Čurný, Smatanová a ďalší umelci sa búria

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info