HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kim Jong-un sa na veľtrhu zbraní v Pchjongjangu pochválil „neporaziteľnou“ armádou

Na snímke severokórejský líder Kim Čong-un počas prejavu pri príležitosti otvorenia prehliadky obranného rozvoja v Pchjongjangu 11. októbra 2021. FOTO TASR/AP

Najvyšší severokórejský vodca Kim Jong-un sa počas veľtrhu zbraní pochválil „neporaziteľnou“ armádou svojej krajiny a skritizoval Washington za pokrytecké rozhovory o mieri, informuje portál RT.

Kim na pondelňajšom otvorení prehliadky obranného rozvoja Sebaobrana-2021 v Pchjongjangu oznámil „novú éru posilnenia národných obranných síl“. Dodal, že armáda bude slúžiť ako „neporaziteľná“ obranná línia.

„Dnešná veľká výstava je ukážkou národnej moci, ktorá je taká dôležitá ako rozsiahla vojenská prehliadka,“ vyhlásil Kim. Vodca tiež poznamenal, že bez armády by bol Pchjongjang „otrokom vonkajších vojenských hrozieb“ a nemohol by „chrániť samotnú existenciu štátu a jeho ľudí.“

Kim vo svojom prejave skritizoval aj Washington. Ich ponuky označil za falošné sľuby pokoja. Pričom ich označil za hrozbu, ktorá sa vystupňovala na „regionálne napätie“.

Ruský fond priamych investícií odmietol tvrdenia denníka The Sun ako lož

„Je zrejmé, že politickú nestabilitu na Kórejskom polostrove nie je možné ľahko vyriešiť kvôli svojmu pôvodu v USA,“ uviedol Kim.

„USA v posledných rokoch často signalizujú, že nie sú voči našej krajine nepriateľské, ale nie je dôvod tomu veriť. Som veľmi zvedavý, kto je taký hlúpy, aby veril ich slovám, že Spojené štáty nie sú voči Kórejskej ľudovodemokratickej republike nepriateľské,“ vyhlásil

Kim poznamenal, že Pchjongjang čelí výraznejšiemu „vojenskému nebezpečenstvu“ ako pred 10, piatimi alebo dokonca tromi rokmi. Poukázal tiež na neustále rastúce väzby medzi Washingtonom a Soulom vrátane predaja zbraní a pravidelných spoločných cvičení.

Guvernér Texasu zakázal všetkým subjektom vyžadovať očkovanie proti covidu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info