HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

ŠOK! Guvernér národnej banky Peter Kažimír obvinený z korupcie!

Na snímke guvernér NBS Peter Kažimír počas tlačovej konferencie na tému: "Obnova Európy po pandémii COVID-19 " 29. júna 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

Špeciálna prokuratúra obvinila bývalého ministra financií a guvernéra národnej banky Petra Kažimíra z podplácania. Obvinenie má súvisieť s úplatkom pre vtedajšieho šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho, informujú Aktuality.sk.

Guvernér Národnej banky Slovenska a bývalý minister financií Peter Kažimír čelí obvineniu z korupcie. Obvinenie vzniesol priamo Úrad špeciálnej prokuratúry. Pre Aktuality.sk to potvrdilo viacero nezávislých zdrojov.

Obvinenie má súvisieť s daňovými konaniami. Kažimír údajne zohral úlohu kuriéra a priniesol vtedajšiemu šéfovi finančnej správy Františkovi Imreczemu úplatok asi 50-tisíc eur. Vypovedá o tom Imrecze, ktorý spolupracuje s políciou.

Kažimír sa funkcie ujal v roku 2019, keď odišiel z pozície ministra financií. Ako guvernér má mandát do 1. júna 2025.

Chmelár: Slováci si zbrojenie neželajú!

Kauza Mýtnik

Meno guvernéra NBS sa spomínalo aj v súvislosti s miliónovými zákazkami na Finančnej správe. Od júna je totiž obvinený jeho dlhoročný kamarát – architekt Miroslav Slahučka. Mal prijať úplatok vo výčke až 150 tisíc eur.

Kažimírovo ministerstvo financií sa malo postarať o príslušné rozpočtové opatrenie k plánovanému dodatku. Súčasný guvernér NBS to opakovane rezolútne odmietol a hovoril o „zjavnej lži“.

Krok Maďarska v súvislosti s pôdou je dôležitý pre korektné vzťahy, tvrdí Heger

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info