HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Newyorčan už od stredy táborí na strome a polícia pod stromom: Vyhýba sa tak zatknutiu (FOTO)

polícia New York
Ilustračné foto: Policajné oddelenie, New York

Muž obvinený z napadnutia svojej priateľky a vyhrážania sa smrťou svojej matke v newyorskej štvrti Queens zvádzal jedinečný, niekoľko dní trvajúci súboj s políciou. Jednoducho vyliezol na strom pred svojim domom a odmietol zísť, informuje portál RT.

Na strome ako doma

Incident sa začal v stredu popoludní, keď políciu údajne zavolali do domu 44-ročného Roodyho Thomasa kvôli domácemu rušeniu. Pri ňom sa údajne vyhrážal svojej 65-ročnej matke. Aby sa vyhol zajatiu, vyškriabal sa spočiatku na strechu svojho domu. Keď prichádzali ďalšie policajné jednotky, skočil na blízky 30-metrový strom.

Získal pozornosť

Viac ako tri dni zostáva na strome. Premávka na ulici bola zablokovaná, pretože polícia, priatelia a susedia sa ho neúspešne pokúšali dostať dolu z jeho útočiska. Podľa denníka New York Daily News mu niektorí dokonca ponúkli pivo alebo rum, ale vo štvrtok večer si zrejme začal vychutnávať pozornosť, lebo povedal: „Teraz sa svet pozerá.“

Foto: Instagram/NYDailyNews

Daily News citoval susedov, podľa ktorých je reakcia polície „prehnaná“. Thomas sa vraj nikomu nevyhrážal, pričom zrejme ignorovali, že povedal svojej staršej matke, že ju zabije. Obyvatelia ho tiež bránili ako nenásilného. A to ​​napriek tomu, že bol hľadaný aj za napadnutie svojej 50-ročnej priateľky.

Po stopách Putina: Cestovné kancelárie ponúkajú púť po obľúbených miestach prezidenta

Susedia sa ho zastávajú

Ďalší sused povedal denníku, že polícia „držala toho chlapca ako rukojemníka“ a dodal: „Nič nerobí. Nie je nezákonné vyliezť si na svoj strom na svojom dvore, priatelia.“ Tento sused zrejme prehliadol skutočnosť, že polícia sa pokúšala zatknúť Thomasa za útok, nie za lezenie po stromoch.

Podozrivý sa vraj bojí návratu do väzenia, pretože bol údajne týraný dôstojníkmi pri uväznení v roku 2012.

Pochádza z Haiti, tam je to bežné

Susedia uviedli, že na strom, ktorý je v blízkosti domu, lezie často. Potvrdil to aj kaplán newyorského policajného oddelenia Reba Perry žijúci v rovnakej štvrti. „Je to niečo, čo robí pravidelne,“ povedal Perry.  „Vylezie sa na strom. Nie je neobvyklé, že je na strome. Pochádza z Haiti. Lezú na stromy.“

Reportérka Stacey Sagerová uviedla, že Thomas zišiel v piatok popoludní do polovice stromu, aby si vzal jedlo, ktoré mu priniesla polícia. Potom sa vrátil hore na svoj posed. Neskôr vraj vyliezol na strechu domu svojej matky, ale polícia údajne stále čaká, kým sa vzdá.

Zverstvá v ruských väzniciach otriasli Kremľom: Unikli tisíce videí zo znásilnení a mučenia!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info