HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Číňania sú v pohode, načo vymýšľať, keď sa všetko dá „pajcnúť“? (video)

"Čínsky" UH FH-97, zdroj obrázku reprofoto video YouTube (@Mix Defence)

Číňania „okopírovali“ potenciálne revolučný americký dron Valkýra. Nebeská ríša predstavila „svoj“ UH FH-97, ktorý je navonok takmer identický s americkým Kratosom XQ-58 Valkyrie. Stroj je určený na bezpilotný útočný sprievod letectva.

„Jednou z noviniek medzinárodnej leteckej a kozmickej výstavy Airshow China 2021 v Ču-chaji bol FH-97. Navonok je takmer na nerozoznanie od amerického experimentálneho bezpilotného lietadla XQ-58.“ Informuje web vpk.name.

FH-97 bol vyvinutý spoločnosťou China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC). Rovnako ako Valkyrie dostal chvost v tvare V a prívod vzduchu má umiestnený nad trupom.

Veľká neznáma

Oficiálne informácie o FH-97 prakticky neexistujú. Podľa pozorovateľov je určený na riešenie rovnakých úloh ako všetky drony vzdušných síl. Odborníci sa domnievajú, že FH-97 bude schopný vykonávať účinné údery na nepriateľa.

Čína stavia na drony

Pripomeňme, že jednou z najzaujímavejších noviniek výstavy v Ču-chaji bol mimoriadne veľký čínsky dron UAV CH-6. Bol vybavený chvostom v tvare T a dvoma prúdovými motormi, ktoré sú nainštalované v zadnej časti.

Americké médiá nechápu zmysel ruských jadrových podvodných dronov Poseidon

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info