HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Cezhraničná naháňačka: Dodávka plná migrantov vrazila do polície! (VIDEO)

polícia
Ilustračné foto: FB/PZ SR

Srbský šofér nerešpektoval pokyny polície v Maďarsku na zastavenie a úmyselne narazil do maďarského policajného auta. Vozidlo našich kolegov sa roztočilo a narazilo do priekopy. My sme ho dostali až na Slovensku! Píšu policajti na svojej facebookovej stránke.

Srba zastavili až naši

Dvom maďarským policajtom, ktorí skončili v priekope, sa našťastie nič nestalo. Naháňačka pokračovala až na územie Slovenska, kde šoféra začali prenasledovať slovenskí policajti. Tým sa Srba napokon podarilo zastaviť v Devínskej Novej Vsi.

Dôvod úteku a nebezpečného konania zahraničného vodiča bol hneď ozrejmený – prevážal 28 nelegálnych migrantov, z toho 17 osôb pôvodom z Afganistanu a 11 osôb pôvodom z Pakistanu vo veku od 16 do 44 rokov. Okrem toho ukrýval drogy a bol pod vplyvom omamných látok.

Začalo sa stíhanie

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ začal voči Srbovi stíhanie za všeobecné ohrozenie (4 až 10 rokov), ohrozenie pod vplyvom návykovej látky (až 1 rok), nedovolenú výrobu omamných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi (až na 3 roky).

Dr. Mesík: „Citujem z bitúnkovej tlače: „Nezabrali kampane, lotérie ani odmeny.

Zároveň bol prevádzač obvinený z trestného činu prevádzačstva za čo je po dokázaní viny trestná sadzba vo výške od 7 do 10 rokov. Na obvineného bol spracovaný návrh na jeho väzobné stíhanie pričom sudca zároveň rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Dvaja s Covidom

Cudzinci boli podrobení testu na COVID-19 pričom u dvoch bol nález pozitívny. Z daného dôvodu boli umiestení v Medveďove pričom následne bude rozhodnuté o ich vrátení v rámci readmisie na územie Maďarska, uzavrela polícia na svojej stránke.

AKTUALIZOVANÉ Synovca exšéfa parlamentu Pašku súd poslal do basy. Odsedí si sedem rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info